چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی که امروزه به یکی از وسایل پرکاربرد تبدیل شده است دارای انواع مختلفی است. چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی سردوز از پر طرفدارترین انواع چرخ خیاطی هستند. چرخ خیاطی صنعتی که نسبت به سایر انواع چرخ خیاطی بزرگتر همانطور که از اسمش پیدا است، برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ خیاطی صنعتی نوعی چرخ خیاطی است که برای دوخت پارچه های ضخیم و در حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ خیاطی صنعتی معمولا برای یک نوع دوخت طراحی و ساخته شده اند. برای مثال چرخ خیاطی صنعتی مناسب برای راسته دوزی، چرخ خیاطی صنعتی مناسب برای میان دوزی و غیره.

این چرخ خیاطی برخلاف چرخ خیاطی خانگی دارای وزن بسیار زیادی است و قیمت چرخ خیاطی از نوع صنعتی نیز نسبت به چرخ خیاطی خانگی بیشتر است. چرخ خیاطی صنعتی علاوه بر دوخت پوشاک دارای مصارف زیادی است. برای دوخت مبل، روکش اتومبیل، کیف، کفش و سایر دوخت ها سنگین از چرخ خیاطی صنعتی مخصوص این کار استفاده می شود. چرخ خیاطی از نوع صنعتی طوری طراحی شده است که همگام با محیط زیست است و سر و صدای کمی را تولید می کند.

چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی صنعتی دارای موتور بسیار قوی تر و به مراتب پر سرعت تر از چرخ خیاطی خانگی است علاوه بر این کارایی چرخ خیاطی صنعتی نیز بیشتر از چرخ خیاطی خانگی است. زیرا از چرخ خیاطی صنعتی می توان در مدت زمان طولانی به صورت متوالی استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که کیفیت این نوع چرخ خیاطی و چرخ خیاطی خانگی تفاوت ندارد و تفاوت آنها در نوع کار و قدرت آنها است.

چرخ خیاطی سردوز نیز در واقع یک چرخ خیاطی صنعتی است که نسبت به سایر انواع چرخ خیاطی صنعتی کاربرد بیشتری دارد البته کاربرد بیستر آن بدین معنی است که علاوه بر مصارف صنعتی دارای مصارف خانگی نیز است. موتور قوی این چرخ خیاطی برخلاف چرخ خیاطی خانگی (موتور در داخل آن قرار دارد) در زیر آن نصب شده است.

خرید چرخ خیاطی از نوع صنعتی برای مصارف خانگی و در حجم پایین مقرون به صرف نیست و توصیه نمی شود. در این مورد بهتر است اقدام به خرید چرخ خیاطی از نوع خانگی و یا کامپیوتری کنید. این نوع چرخ خیاطی در مصارف خانگی کاربردی تر و مقرون به صرفه هستند.