چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی خانگی

همانطور که قبلا نیز گفته شد علاوه بر چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی سردوز نوع دیگری از چرخ خیاطی نیز وجود دارد که دارا مصارف خانگی است. این نوع چرخ خیاطی که چرخ خیاطی خانگی نیز گفته می شود دارای انواع مختلفی با برند های متفاوت است. چرخ خیاطی خانگی دارای قابلیت های متفاوتی است و برخلاف چرخ خیاطی سردوز و چرخ خیاطی صنعتی که فقط برای انجام یک نوع دوخت طراحی شده اند قابلیت انجام دوخت های مختلف را دارا است. این چرخ خیاطی با داشتن پایه های مختلف دوخت می تواند انواع مختلف دوخت ها از جمله دوخت زیگزاگ، دوخت جا دکمه، دوخت زیپ و حتی گاها گلدوزی، پس دوزی و بسیاری دیگر را نیز انجام دهد.

انواع چرخ خیاطی خانگی نسبت به چرخ خیاطی صنعتی سبک تر، کوچکتر و از نظر موتور دارای موتور نسبتا ضعیف تری است. قیمت این چرخ خیاطی کم تر از قیمت چرخ خیاطی از نوع صنعتی آن است. در نتیجه برای خرید این نوع چرخ خیاطی نیاز به سرمایه خیلی زیادی نیست. البته هرچه قابلیت ها و امکانات چرخ خیاطی خانگی بیشتر باشد برای خرید این چرخ خیاطی باید هزینه بیشتری را صرف کنید.

چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی خانگی معمولا برای دوخت های با حجم کم مورد استفاده قرار می گیرد و برای دوخت های پارچه های خیلی ضخیم نیز مناسب نیست. برای اینگونه فعالیت ها بهتر است از چرخ خیاطی صنعتی استفاده شود. با پیشرفت تکنولوژی، فناوری تولید چرخ خیاطی نیز به مراتب پیشرفت کرده است و امروزه انواع چرخ خیاطی خانگی با قابلیت کامپیوتری تولید و روانه بازار شده اند. این نوع چرخ خیاطی خانگی که به چرخ خیاطی کامپیوتری معرف است کار دوخت را به مراتب آسان تر کرده استه گونه ای که تنها با زدن چند دکمه شما قادر به انجام انواع مختلف دوخت خواهید بود.  امکان انجام دوخت های تزئینی با این نوع چرخ خیطی بسیار زیاد و آسان است. بسیاری از انواع جدید چرخ خیاطی امکان گلدوزی را برای شما فراهم می کنند.

بسیاری از این انواع چرخ خیاطی قابلیت اتصال به اینترنت را دارا بوده و می توانند با اتصال آنلاین اقدام به دانلود الگوهای مختلف دوخت کنند.در نتیجه هزینه خرید الگو دوخت را تا حد زیادی کاهش می دهند. انواع چرخ خیاطی مدرن نسبت به مدل های قدیمی دارای صدای کمتر و همچنین ارتعاش و لرزش کمتری در هنگام دوخت هستند. اگر قصد خرید چرخ خیاطی را دارید توصیه می کنیم ابتدا در مورد برند، قابلیت ها و قیمت چرخ خیاطی مورد نظر خود به دقت تحقیق کنید سپس به خرید چرخ خیاطی بپردازید.