پدال در چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

پدال در چرخ خیاطی

یکی از اجزا و قطعات کاربردی در چرخ خیاطی ، پدال است. به طور کلی ، چرخ خیاطی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که است که هر یک از این اجزا وظیفه ای را در دستگاه اجرا می نمایند. پدال نیز برای کنترل سرعت دوخت استفاده می شود. در انواع ابتدایی چرخ خیاطی ، برای دوخت از نیروی دست استفاده می کردند و در واقع به صورت مکانیکی دوخت را انجام می دادند.

با اختراع چرخ خیاطی الکترونیکی ، کنترل دوخت و سرعت نیز به صورت الکترونیکی و با استفاده از پدال انجام می شود. پدال در واقع به عنوان یکی از نمونه های لوازم جانبی چرخ خیاطی به حساب می آید. البته در برخی از انواع چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی صنعتی ، پدال جزیی از چرخ خیاطی است.

چرخ خیاطی دستی را می توان به چرخ خیاطی الکتریکی تبدیل کرد برای این منظور باید بر روی این نمونه چرخ خیاطی ، موتور نصب کرد. در این حالت به پدال نیز احتیاج است. البته لازم به ذکر است که تبدیل انواع مکانیکی چرخ خیاطی به چرخ خیاطی الکتریکی باید ازافراد تخصص دیده کمک گرفته شود.

با استفاده از پدال در چرخ خیاطی شما می توانید سرعت انجام دوخت را کنترل نمایید، پدال می تواند در تمیز دوخته شدن پروژه ها نیز موثر باشد. سرعت دوخت منظور سرعت حرکت سوزن است که باید متناسب با نوع پارچه و نوع دوخت باشد. کار با پدال چندان دشوار نیست و تنها نیاز به اندکی مهارت و تمرین دارد. اگر پدال را بیش از حد فشار دهید، سرعت دوخت در چرخ خیاطی بیشتر خواهد شد و احتمال خراب شدن پروژه و یا گاها شکستن سوزن وجود دارد.

پدال را می توانید به صورت جدا گانه و از فروشگاه های مرتبط تهیه فرمایید. در برخی مواقع در هنگام خرید چرخ خیاطی ، پدال نیز ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در فروشگاه اینترنتی چرخ خیاطی در تماس باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :