نگهداری از چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

نگهداری از چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دارای انواع مختلف ؛ چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی سردوز و غیره است، که نگهداری از هر کدام از انواع چرخ خیاطی به شیوه مخصوص صورت می گیرد. نگهداری از چرخ خیاطی یکی از نکات مهمی است که بعد از خرید چرخ خیاطی و استفاده از آن باید به آن توجه کرد.

در واقع چرخ خیاطی نیز مانند هروسیله دیگری نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. عدم توجه به این موضوع به مرور زمان موجب از کار افتادن چرخ خیاطی می شود. که می تواند هزینه های زیاد تعمیر را در برخواهد داشت. نگهداری از چرخ خیاطی کار دشوار و زمان بری نخواهد بود اما در مقابل می تواند تا حد زیادی از هزینه های تعمیر چرخ خیاطی بکاهد و موجب عملکرد صحیح و عالی چرخ خیاطی شود.

روغن کاری چرخ خیاطی یکی از روش های مناسب و الزامی در نگهداری از چرخ خیاطی است. اجزا چرخ خیاطی بسیار متفاوت هستند و هر کدام از این اجزا چرخ خیاطی باید به گونه ای مراقبت و نگهداری شوند. معمولا تمام اجزا چرخ خیاطی که قابل دسترسی هستند، نیاز به روغن کاری دارند.

البته در دفترچه راهنما چرخ خیاطی که در زمان خرید چرخ خیاطی عرضه می شود، تنها بخش هایی را که الزاما نیاز به روغن کاری دارند را مشخص کرده است. برای روغن کاری چرخ خیاطی تنها کافی است یک قطره روغن را بر روی قسمت مورد نظر بریزید. همین عمل در بهبود عملکرد چرخ خیاطی و روان سازی دوخت بسیار موثر خواهد بود.

بعد از روغن کاری چرخ خیاطی ، حتما عمل دوخت را ابتدا بر روی یک پارچه بلااستفاده انجام دهید، تا میزان روغن اضافی را از بین ببرید. برای تهیه روغن چرخ خیاطی می توانید به فروشنده های لوازم جانبی چرخ خیاطی مراجعه کنید. روغن چرخ خیاطی هزینه زیادی ندارد اما در بهبود عملکرد چرخ خیاطی بسیار موثر است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :