نکات ایمنی برای کار با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

نکات ایمنی برای کار با چرخ خیاطی

چرخ خیاطی یکی از وسایل پرکاربرد برقی است. از همین رو رعایت احتیاط برای استفاده از چرخ خیاطی بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله قصد داریم برخی از نکات ایمنی برای کار با چرخ خیاطی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم. با وجود اینکه این موارد ممکن است ساده و پیش پا افتاده باشند، اما یادآوری آن قبلا کار با چرخ خیاطی خالی از لطف نخواهد بود.

  • سوزن چرخ خیاطی از لوازم جانبی چرخ خیاطی بسیار کاربردی و مهم است. با این وجود در هنگام کار با چرخ خیاطی حتما باید نهایت دقت را در مورد سوزن چرخ خیاطی داشته باشیم. زیرا در صورت عدم توجه سوزن چرخ خیاطی ممکن است به دست شما فرو برود. بنابراین حدالامکان دست خود را از سوزن چرخ خیاطی دور نگه دارید و یا از انگشت دانه برای محافظت از انگشتان خود استفاده نمایید.
  • برای دوخت پارچه های ضخیم از سوزن چرخ خیاطی متناسب با آن استفاده کنید زیرا در غیر این صورت سوزن می شکند و ممکن است به شما و یا چرخ خیاطی شما آسیب برساند.
  • علاوه براین توجه داشته باشید که قبل از شروع دوخت چرخ خیاطی ، سنجاق های موجود در پارچه را خارج کنید و از رفتن سوزن بر روی سنجاق ها در زیر چرخ خیاطی به شدت پرهیز نمایید زیرا بسیار خطرناک خواهد بود.
  • نکته دیگری که در هنگام کار با چرخ خیاطی برای افزایش امنیت انجام دهید، این است که در هنگام تعویض اجزا چرخ خیاطی و یا بعد از اتمام دوخت، چرخ خیاطی را خاموش نمایید. زیرا روشن بودن چرخ خیاطی در طولانی مدت ممکن است موجب بروز خطر برق گرفتگی شود. برای پریز چرخ خیاطی از محافظ استفاده کنید.
  • وجود روشنایی کافی در محل چرخ خیاطی تا حد زیادی از خطرات ناشی از کار با چرخ خیاطی می کاهد. علاوه بر این از فشار زیاد بر چشم شما ممانعت می کند. به علاوه در هنگام کار با چرخ خیاطی ، هوشیار باشید. بی دقتی عامل بسیاری از خطرات ناشی از کار با چرخ خیاطی است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :