نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

از مهم ترین و اصلی ترین لوازم جانبی چرخ خیاطی ، سوزن است. در واقع سوزن یک فاکتور اصلی در انجام دوخت توسط هر نوع چرخ خیاطی ( چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی سردوز و چرخ خیاطی خانگی ) است.بنابراین نصب و نخ کردن صحیح آن تاثیر به سزایی در عملکرد چرخ خیاطی دارد. 

فاکتور دیگری که در نوع عملکرد سوزن چرخ خیاطی و نهایتا دوخت چرخ خیاطی تاثیر دارد، نصب صحیح ماسوره است. زیرا در صورت عدم نصب صحیح، احتمال شکسته شدن سوزن چرخ خیاطی و یا خم شدن آن وجود دارد.

برای نخ کردن سوزن چرخ خیاطی، باید به نکاتی توجه نمایید که در این مقاله قصد داریم آنها را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم. در ابتدا چرخ خیاطی را خاموش نمایید. زیرا در صورت روشن بودن چرخ خیاطی، امنیت شما به خطر می افتد از این رو برای جلوگیری بروز خطرات احتمالی، اتصال چرخ خیاطی از برق را قطع کنید.

در اکثر انواع چرخ خیاطی ، بر روی چرخ خیاطی مسیر انتقال نخ به سوزن را با علائمی نظیر رنگ مشخص کرده اند. شما به راحتی می توانید با دنبال کردن این علائم اقدام به نخ کردن سوزن چرخ خیاطی نمایید. علاوه بر این در داخل دفترچه راهنمای چرخ خیاطی که در هنگام خرید چرخ خیاطی ، در داخل بسته آن قرار دارد، می توانید مراحل نخ کردن سوزن و نحوه آن را بیاموزید.

البته در حال حاضر انواعی از چرخ خیاطی به بازار وارد شده اند که دارای سوزن نخ کن اتوماتیک هستند. کار با این نوع چرخ خیاطی به مراتب ساده تر از سایر انوع چرخ خیاطی است. بنابراین در هنگام خرید چرخ خیاطی به قابلیت های آن توجه نمایید. لازم به ذکر است که قیمت چرخ خیاطی دارای سوزن نخ کن معمولا اندکی بیشتر از سایر انواع چرخ خیاطی است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :