نحوه دوخت جین با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

نحوه دوخت جین با چرخ خیاطی

یکی دیگر از انواع پارچه هایی که کاربرد بسیاری دارد، پارچه های جین هستند، پارچه های از جنس جین معمولا ضخیم تر از سایر انواع پارچه ها هستند از این رو دوختن آنها با چرخ خیاطی ، مستلزم رعایت نکاتی است که سعی داریم در این مقاله از چرخ خیاطی ، آنها را برای شما کاربران علاقه مند به خیاطی و کار با چرخ خیاطی آشنا کنیم.

  • توجه به اندازه سوزن و انتخاب سوزن مناسب و نخ با کیفیت در دوخت این نوع پارچه با چرخ خیاطی مهم و ضروری است زیرا در صورت عدم رعایت این نکته و انتخاب سوزن نازک، ممکن است در حین کار سوزن شکسته و مشکلات زیادی را به وجود آورد.
  • نکته دیگر که قبل از دوخت پارچه جین باید رعایت شود شستن پارچه است. البته این نکته برای تمام پارچه ها باید رعایت شود، اما در پارچه جین برای سهولت کار بسیار توصیه می شود. شستن این نوع پارچه موجب نرم شدن آن و سهولت دوخت آن با چرخ خیاطی می شود.
  • در صورت نیاز به برش پارچه جین، از برنده هایی نظیر قیچی و کاتر تیز استفاده کنید. این امر موجب تمیز تر شدن کار نهایی شما می شود.
  • بهتر است قبل از انجام دوخت اصلی، بر روی تکه پارچه های جین دوخت با چرخ خیاطی را انجام دهید این  کار باعث می شود تا از صحت عملکرد چرخ خیاطی اطمینان حاصل کنید.
  • همانطور که گفته شد، پارچه جین جز دسته پارچه های ضخیم است بنابراین در هنگام دوخت آنها با چرخ خیاطی ، فرآیند دوخت را به آرامی انجام دهید. و در قسمت های بسیار ضخیم سرعت را بسیار کم کنید این امر از شکستن سوزن چرخ خیاطی ممانعت می کند.
  • پایه دوخت جز آن دسته از لوازم جانبی چرخ خیاطی است که باید متناسب با جنس پارچه آن را انتخاب کنید بنابراین در انتخاب آن دقت نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :