مقایسه چرخ خیاطی کامپیوتری و چرخ خیاطی مکانیکی

10 / 10
از 1 کاربر

مقایسه چرخ خیاطی کامپیوتری و چرخ خیاطی مکانیکی

چرخ خیاطی در انواع مختلف چرخ خیاطی صنعتی، چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی سردوز و غیره وجود دارد نوع دیگر دسته بندی چرخ خیاطی براساس نوع عملکرد آنها است که می تواند به صورت چرخ خیاطی مکانیکی و یا چرخ خیاطی کامپیوتری باشد. انواع چرخ خیاطی کامپیوتری معمولا پیچیده تر و پیشرفته تر از انواع چرخ خیاطی مکانیکی هستند. از این رو قیمت چرخ خیاطی از نوع کامپیوتری بیشتر از چرخ خیاطی مکانیکی و دستی است زیرا کارایی این چرخ خیاطی معمولا بیشتر و ساده تر از انواع مکانیکی آن است.

از آنجایی که ساختار چرخ خیاطی کامپیوتری بسیار پیچیده است، تعمیر و نگهداری این نوع چرخ خیاطی نیازمند صرف هزینه است و معمولا نمی توان آن را در خانه سرویس کرد و برای تعمیر حتما نیاز به یک تعمیرکار چرخ خیاطی دارد. علاوه بر این قطعات این نوع چرخ خیاطی به مراتب بیش تر از چرخ خیاطی مکانیکی است از این رو وزن آن بیشتر و حمل و انتقال آن بیشتر است. بنابراین اگر نیاز به جابه جایی چرخ خیاطی به صورت مداوم دارید توصیه می شود از چرخ خیاطی مکانیکی استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که امکان ارتقا انواع چرخ خیاطی مکانیکی به نوع کامپیوتری وجود دارد و تنها برای این کار ابتدا شما باید به اصول اولیه و پایه دوخت با انواع چرخ خیاطی کامپیوتری تسلط داشته باشید. در حال حاضر اکثر انواع چرخ خیاطی موجود در بازار در واقع تلفیقی از این دو نوع چرخ خیاطی هستند. بنابراین در هنگام خرید چرخ خیاطی توجه داشته باشید که چرخ خیاطی مناسب با کاربرد عالی و همچنین با قیمتی مناسب را برای خود بیابید. در فروشگاه اینترنتی چرخ خیاطی انواع چرخ خیاطی به فروش می رسد و شما می توانید با مقایسه محصولات مختلف بهترین گزینه را برای خود تهیه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :