معرفی بخش های مختلف چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

معرفی بخش های مختلف چرخ خیاطی

چرخ خیاطی از قسمت های مختلف تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها دارای وظایف مختلفی هستند. در این مقاله به معرفی قسمت های مختلف در چرخ خیاطی می پردازیم.

یکی از قسمت های چرخ خیاطی ، دکمه خاموش روشن است که در واقع پیدا کردن آن به عنوان مرحله اول کار با چرخ خیاطی محسوب می شود. از دیگر قسمت های چرخ خیاطی ، قرقره است. قرقره در انواع چرخ خیاطی به طور معمول در قسمت بالای چرخ و بر روی یک میله پلاستیکی یا فلزی قرار می گیرد.

بخش دیگری که در چرخ خیاطی وجود دارد، قسمت های هدایت نخ بر روی چرخ است که نخ را از قرقره تا سوزن هدایت می نماید. ماسوره پرکن در بیشتر انواع چرخ خیاطی به صورت یک قطعه پلاستیکی یا فلزی است که ماسوره را نگه می دارد و آن را به صورت اتوماتیک پر می کند.

قسمت دیگر در چرخ خیاطی ، دکمه تنظیم دوخت است که برای تنظیم طول کوک و همچنین جهت کوک استفاده می شود. تنظیم کشش نخ نیز در چرخ خیاطی با استفاده از صفحه مدرج کشش کنترل می شود. کشش نخ در دوخت بسیار حائز اهمیت است بنابراین در تنظیم آن دقت کافی را به خرج دهید. در کنار سوزن نیز یک پیچ تعبیه شده است که برای نگه داشتن سوزن به کار می رود. پایه از دیگر قطعات در چرخ خیاطی محسوب می شود که برای هدایت پارچه در حین دوخت استفاده می شود. این قطعه شبیه به یک اسکی کوچک است.

برای بالا و پایین بردن پایه ، باید از اهرم پایه دوخت استفاده نمایید. اهرم پایه دوخت در سمت راست و یا در قسمت پشت اجزای سوزن واقع شده است. صفحه سوزن نیز از دیگر قسمت های چرخ خیاطی است. فید داگ قطعه ای است که دقیقا در زیر پایه قرار دارد و عامل حرکت پارچه است. و در نهایت ماسوره و ماکو که تامین کننده نخ زیرین دوخت هستند در داخل چرخ در زیر صفحه سوزن واقع شده اند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :