مشکل دوخت ناقص به وسیله چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

مشکل دوخت ناقص به وسیله چرخ خیاطی

چرخ خیاطی از جمله پرکاربرد ترین وسایل است. البته استفاده از چرخ خیاطی نیاز به داشتن صبر و شکیبایی دارد. زیرا در بسیاری از مواقع عدم استفاده بدلیل عدم شکیبایی و استفاده عجولانه از چرخ خیاطی موجب بروز مشکلاتی در دوخت حاصل از کار با چرخ خیاطی می شود.

استفاده عجولانه از چرخ خیاطی ممکن است موجب وارد کردن آسیب های کوچک به اجزا چرخ خیاطی و لوازم جانبی چرخ خیاطی  می شود. یکی از مشکلات محتمل در هنگام دوخت عجولانه  با چرخ خیاطی، بروز دوخت ناقص است. یکنواختی دوخت از عوامل بسیار مهم در خیاطی است که موجب کاهش استحکام دوخت حاصل از چرخ خیاطی می شود. دلیل بروز این مشکل در بسیاری از مواقع، به سوزن چرخ خیاطی مربوط می شود.

در هنگام کار با چرخ خیاطی ممکن گاها به دلیل کشیدن پارچه در زیر سوزن چرخ خیاطی، موجب کج شدن و انحراف سوزن چرخ خیاطی شوید. از آنجایی که سوزن در چرخ خیاطی یک جز بسیار مهم و در عین حال حساس است، در صورت حتی کمی خم شدن باید آن را تعویض کنید. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل توصیه می شود حدالامکان از کشیدن پارچه خودداری نمایید و این امکان را به اجزا چرخ خیاطی مانند سوزن و پایه دوخت بدهید تا کار خود را به درستی انجام دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :