مشکلات رایج دوخت با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

مشکلات رایج دوخت با چرخ خیاطی

استفاده از چرخ خیاطی کار ساده ای است اما گاها ممکن است در هنگام دوخت، چرخ خیاطی دچار مشکلاتی شود. معمولا بیشتر مشکلات چرخ خیاطی به دلیل عدم دقت در استفاده از چرخ خیاطی است که در انواع چرخ خیاطی اعم از چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی سردوز ممکن است رخ دهد.

از کار افتادن چرخ خیاطی یکی از مشکلات رایج دوخت در چرخ خیاطی است. در برخی مواقع در هنگام انجام دوخت، به طور غیر منتظره چرخ خیاطی از کار می افتد. به منظور رفع این مشکل باید مواردی از قبیل طرز نخ شدن سوزن، نحوه قرار گرفتن پارچه در زیر سوزن و به طور کلی سوزن چرخ خیاطی را بررسی نمایید.

پاره شدن نخ نیز در موارد زیادی مشاهده می شود. پاره شدن نخ در چرخ خیاطی در هنگام دوخت وابسته به فاکتورهایی از جمله کیفیت نخ، لوازم جانبی چرخ خیاطی (سوزن و قرقره) است.

ممکن خیلی از شما با مشکل شکستن سوزن چرخ خیاطی مواجه شده باشید. سوزن از جمله اصلی ترین لوازم جانبی چرخ خیاطی و مهم ترین اجزا چرخ خیاطی است. تعویض سوزن در چرخ خیاطی بسیار آسان است. اگر با مشکل شکستن سوزن مواجه شدید ممکن است در پشت آن چند دلیل وجود داشته باشد که عمده ترین آن وارد شدن فشار به سوزن و مناسب نبودن سوزن با پارچه مورد نظر. البته عدم نصب صحیح سوزن در چرخ خیاطی نیر می تواند موجب شکست آن شود.

تولید اصوات ناهنجار نیز از جمله مشکلات چرخ خیاطی است که به دلیل جمع شدن پرزها در داخل چرخ خیاطی اتفاق می افتد. برای رفع این مشکل باید پرزها را از بین ببرید و اقدام به روغن کاری چرخ خیاطی نمایید. برای این منظور به مقاله " نگهداری از چرخ خیاطی " مراجعه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :