قطعات مختلف در چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

قطعات مختلف در چرخ خیاطی

همانطور که گفته شد چرخ خیاطی از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل شده است. در این بخش قصد داریم این قطعات و اجزا مختلف چرخ خیاطی را برای شما کاربران علاقه مند به کار با چرخ خیاطی آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید. امروزه یکی از اجزا در چرخ خیاطی که بسیار مهم و کاربردی نیز است، کلید خاموش و روشن کردن چرخ خیاطی است. این کلید در انواع چرخ خیاطی صنعتی معمولا در روی میز چرخ خیاطی تعبیه شده است و در چرخ خیاطی خانگی ، در قسمت های مختلف و غالبا در قسمت راست بدنه چرخ خیاطی قرار دارد.

در قسمت بالا در چرخ خیاطی معمولا یک میله وجود دارد که محل قرار گرفتن قرقره است. به این میله spool pin می گویند. نخ قرقره با عبور از بخش های مشخص بر روی چرخ خیاطی (مانند اهرم بالا برنده نخ) که در واقع محل های هدایت نخ بر روی چرخ خیاطی هستند، به سوزن انتقال داده می شوند.

در برخی از انواع چرخ خیاطی ، قطعه ای به نام ماسوره پرکن وجود دارد که برای پرکردن ماسوره به صورت اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی چرخ خیاطی معمولا پیچ ها و دکمه هایی برای تنظیم نوع دوخت، طول و جهت کوک تعبیه شده اند که برای استفاده صحیح از آنها بهتر است از دفترچه راهنما چرخ خیاطی کمک بگیرید.

پیچ تنظیم کشش نخ، یکی دیگر از اجزا چرخ خیاطی است که میزان کشش نخ در هنگام دوخت با چرخ خیاطی را تنظیم می کند. این پیچ در واقع یک صفحه مدرج است. تنظیم کشش نخ در چرخ خیاطی بسیار مهم است و موجب دوخت استاندارد و اصولی می شود. از دیگر اجزا در چرخ خیاطی می توان به پیچ نگهدارنده سوزن ، پایه دوخت در چرخ خیاطی ، اهرم کنترل پایه دوخت، صفحه سوزن، feed dog، ماکو، ماسوره و غیره اشاره کرد.

البته اجزا در انواع مختلف چرخ خیاطی سردوز، چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی متفاوت است. در این مقاله سعی بر معرفی عمومی ترین قطعات در چرخ خیاطی بود. امیدواریم که استفاده مطلوب از این مقاله را داشته باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :