رفع مشکل دوخت شل با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

دوخت شل با چرخ خیاطی

چرخ خیاطی داری انواع مختلفی است. در اکثر انواع چرخ خیاطی مانند چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی صنعتی ، گاها در هنگام دوخت، مشکلاتی به وجود می آید که فرآیند دوخت با چرخ خیاطی را مختل می کند. برخی از این مشکلات عبارتند از پاره شدن نخ، دوخت ناقص و ایجاد دوخت سست با چرخ خیاطی.

اطلاع از چگونگی رفع این مشکلات در چرخ خیاطی می تواند تا حد زیادی از صرف هزینه های تعمیر و سرویس چرخ خیاطی بکاهد. یکی از عوامل مهم و موثر در بهبود کارایی چرخ خیاطی توجه به نکات و نحوه صحیح و مداوم نگهداری از چرخ خیاطی است.

در این بخش قصد داریم شما کاربران عزیز را با چگونگی رفع مشکل دوخت شل با چرخ خیاطی آشنا کنیم. رفع این مشکل به نظر ابتدایی می رسد اما عدم توجه به این نکات می تواند کارایی چرخ خیاطی شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

بروز مشکل دوخت شل با چرخ خیاطی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. بیشترین دلایل بروز این مشکل می تواند به دلیل نقص در لوازم جانبی چرخ خیاطی باشد. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می کنیم:

  • مشکل در ماسوره: در صورتی که ماسوره به خوبی پیچیده نشده باشد، دوخت حاصل از چرخ خیاطی ممکن است شل باشد. بنابراین ابتدا و درگام اول باید ماسوره را بررسی کنیم.
  • ماکو: در هنگام بروز این مشکل بهتر است فضای بین ماکو و سایر اجزا چرخ خیاطی را با یک برس نرم پاک کنیم.
  • سوزن: سوزن را نیز بهتر است با یک پارچه پاکنیم.
  • تنظیم کشش نخ: از جمله مهم ترین عوامل بروز این مشکل در هنگام کار با چرخ خیاطی عدم تنظیم بودن کشش نخ است. بنابراین در تنظی کشش نخ باید بسیار دقت نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :