دوخت پارچه کشی با چرخ خیاطی

1 / 10
از 1 کاربر

دوخت پارچه کشی با چرخ خیاطی

یکی از پارچه هایی که دوخت آنها با استفاده از چرخ خیاطی کمی دشوار است، پارچه های کشی هستند. برای دوخت این نوع پارچه ها با استفاده از چرخ خیاطی باید نکاتی را رعایت کنید که در این مقاله آنها را برای شما کاربران عزیز شرح می دهیم تا بتوانید با رعایت آنها به راحتی این نوع پارچه ه نظیر ریون را بدوزید.

سوزن از اجزا مهمی است که انتخاب صحیح آن موجب دوخت صحیح پارچه های کشی می شود. برای این نوع پارچه ها ، سوزن های مخصوص با ضخامت مشخصی وجود دارند که اصطلاحا به آنها سوزن ژرسه گفته می شود. به علاوه قرقره نیز در دوخت این نوع پارچه ها با استفاده از چرخ خیاطی موثر است.

پارچه های کشی بهتر است به صورت  زیگزاگ دوخته شوند. در واقع این نوع دوخت مناسب تر از دوخت مستقیم برای این نوع پارچه ها است و دوام آنها را افزایش می دهد. به علاوه اندازه کوچک کوک های چرخ خیاطی نیز در صحیح دوخته شدن و استحکام دوخت موثر است.

علاوه بر این کشش نخ نیز باید در درجه مناسب تنظیم شود. برای این منظور می توانید از دفترچه راهنمایی که همراه با چرخ خیاطی ارائه شده است کمک بگیرید و یا ابتدا بر روی یک تکه پارچه درجه کشش نخ را امتحان کنید.

راه حل دیگری که می توانید از آن برای دوخت پارچه های کشی با چرخ خیاطی استفاده نمایید، قرار دادن روزنامه و یا کاغذ در زیر پارچه است. این کار، دوخت پارچه کشی را برای شما آسان تر خواهد کرد و در انتها نیز به راحتی این روزنامه ها قابل جدا شدن هستند.

و در نهایت، نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، نکشیدن زیاد پارچه در هنگام دوخت با چرخ خیاطی است. اجازه دهید چرخ خیاطی کار خودش را انجام دهد، کشیدن زیاد این پارچه ها در حین دوخت، موجب عدم دوخت صحیح پارچه خواهد شد. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :