دلایل پاره شدن نخ رویی در چرخ خیاطی

9 / 10
از 2 کاربر

دلایل پاره شدن نخ رویی در چرخ خیاطی

یکی دیگر از مشکلاتی که در هنگام کار با چرخ خیاطی ممکن است با آن مواجه شوید ، پاره شدن نخ قرقره است. قرقره در واقع تامین کننده نخ رویی در چرخ خیاطی است که نقش مهمی را در دوخت صحیح دارا می باشد. در هنگام کار با چرخ خیاطی ممکن است به دلایل مختلف ، نخ قرقره پاره شود و عملیات دوخت شما را با مشکل مواجه کند. شما می توانید تنها با بررسی چند نکته ، این مشکل را برطرف نموده و یا از بروز آن جلوگیری نمایید.

در این بخش به برخی از دلایل بروز این مشکل در چرخ خیاطی اشاره می کنیم. اگر شما به طور مکرر با این مشکل مواجه می شوید ، می توانید به راحتی با مطالعه این مقاله ، اطلاعات کامل و کافی را برای رفع این مشکل به دست آورید.

برخی از دلایل پاره شدن نخ قرقره در هنگام کار با چرخ خیاطی به شرح زیر می باشد:

  • یکی از علت های بروز این مشکل در دوخت به وسیله چرخ خیاطی ، نصب سوزن به صورت بر عکس است.
  • عامل دیگری که می تواند منجر به رخ داد این عیب شود، آسیب دیدن و یا پرز گرفتن کار پیش بر است. کار پیش بر در واقع همان قطعه مشابه به چرخ دنده است که در قسمت زیر سوزن و در زیر پایه دوخت در چرخ خیاطی قرار گرفته و موجب انتقال پارچه به سمت جلو و یا عقب می شود.
  • پایین بسته شدن بیش از حد سوزن نیز می تواند یکی دیگر از دلایل پاره شدن نخ رویی در چرخ خیاطی محسوب شود.
  • عدم تنظیم صحیح کشش نخ می تواند در پاره شدن نخ رویی و زیری تاثیر گذار باشد. بنابراین برای اطلاع از نخ کشی صحیح، کشش نخ در چرخ خیاطی را مورد بررسی قرار دهید.
  • کند بودن سوزن و یا کج بودن آن نیز موجب می شود تا در هنگام کار با چرخ خیاطی ، نخ قرقره پاره شود. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :