بررسی چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

بررسی چرخ خیاطی

نگهداری از چرخ خیاطی کار ساده ای است و تنها نیز به کمی دقت و حوصله دارد. در واقع برای حفظ عملکرد صحیح در چرخ خیاطی باید هرچند مدت یکبار به بررسی قطعات مختلف در چرخ خیاطی بپردازید. در حقیقت چرخ خیاطی از اجزا مختلفی تشکیل شده که در صورت بروز مشکل در هر یک از اجزا چرخ خیاطی ، عملکرد چرخ خیاطی با مشکل مواجه می شود.

به طور کلی برای بررسی چرخ خیاطی می توانید مراحل زیر را طی نمایید.

  • روغن کاری و روان سازی: چرخ خیاطی در انواع مختلفی نظیر چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی سردوز و غیره وجود دارند. تمام انواع چرخ خیاطی دارای اجزا متحرکی هستند که باید هرچند وقت یکبار بررسی و روغن کاری شوند.
  • از بین بردن پرزهای موجود در قطعات چرخ خیاطی: در هنگام دوخت با چرخ خیاطی همواره پرزهای پارچه و همچنین تکه های کوچک نخ در زیر اجزا مختلف چرخ خیاطی به ویژه ماسوره و ماکو و سوزن جمع می شوند و موجب مسدود شدن و متوقف شدن عملکرد چرخ خیاطی می شوند. برای رفع این مشکل باید این پرزها را از بین ببرید.
  • محکم کردن پیچ های سست:علاوه بر این سست شدن برخی از پیچ ها نیز در چرخ خیاطی موجب بروز مشکلاتی در دوخت توسط چرخ خیاطی می شود. بنابراین بهتر است پیچ ها را در چرخ خیاطی بررسی کنید و در صورت شل شدن آنها را محکم نمایید.
  • بررسی سیم ها در چرخ خیاطی : آخرین مرحله بررسی چرخ خیاطی، چک کردن سیم های چرخ خیاطی است. وجود اتصالی در سیم ها و از بین رفتن روکش سیم می تواند بسیار خطرناک باشد. به منظور جلوگیری از بروز مشکل، سیم ها را در چرخ خیاطی بررسی نمایید.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :