انواع چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

انواع چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دارای انواع مختلف با قابلیت های متفاوتی است. در واقع در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی ، روز به روز انواع چرخ خیاطی جدید و به موازات آن انواع لوازم جانبی چرخ خیاطی متفاوت تولید و به بازار عرضه شد. اولین چرخ خیاطی کاملا دستی بود و تنها قادر به انجام یک نوع دوخت بود. در حقیقت چرخ خیاطی اولیه کاملا مشابه دوخت با دست عمل می کرد. با گذر زمان چرخ خیاطی های مکانیکی اختراع شدند که نسبت به انواع قدیمی تر چرخ خیاطی پیشرفته تر بودند و عمل دوخت را سریع تر انجام می دادند. البته این نوع چرخ خیاطی نیز با نیروی دست کار می کردند.

بعد ها چرخ خیاطی الکترونیکی اختراع و روانه بازر شد. چرخ خیاطی الکترونیکی انواع چرخ خیاطی بودند که با نیروی برق کار می کردند.به همین دلیل سرعت دوخت آنها بسیار بیشتر از چرخ خیاطی مکانیکی بود. انواع چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی سردوز و چرخ خیاطی صنعتی که امروز وجود دارند در واقع نوعی چرخ خیاطی الکترونیکی هستند زیرا از نیروی برق برای عملکرد خود استفاده می کنند. چرخ خیاطی خانگی انواع کوچک تر چرخ خیاطی الکترونیکی هستند که که معمولا برای مصارف خانگی و یا به منظور دوخت در حجم کم مورد استفاده قرار می گیرند.

چرخ خیاطی صنعتی نوعی دیگر از چرخ خیاطی الکترونیکی است که نسبت به چرخ خیاطی خانگی بزرگتر است، و به دلیل کارایی و سرعت بیشتر چرخ خیاطی صنعتی، قیمت چرخ خیاطی از نوع صنعتی بیشتر از چرخ خیاطی خانگی است. چرخ خیاطی سردوز نیز نوعی چرخ خیاطی صنعتی است.

و در نهایت یکی دیگر از انواع چرخ خیاطی کامپیوتری است. این چرخ خیاطی جدید ترین نوع چرخ خیاطی با قابلیت های بسیار زیاد از جمله گلدوزی، تکه دوزی، امکان اتصال آنلاین و دانلود الگو و غیره است. اگر تمایل به خرید چرخ خیاطی را دارید بهتر است ابتدا چرخ خیاطی مناسب خود را انتخاب سپس اقدام به خرید آن کنید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :