اجزا چرخ خیاطی

8 / 10
از 2 کاربر

اجزا چرخ خیاطی

یکی از لوازم پرکاربرد امروزه چرخ خیاطی است. چرخ خیاطی که دارای انواع مختلفی از جمله چرخ خیاطی خانگی ، چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی سردوز است، از اجزا مختلفی ساخته شده است. در واقع چرخ خیاطی از کنار هم گذاشتن اجزا چرخ خیاطی ساخته شده و شکل گرفته است. برخی از اجزا ظاهری در چرخ خیاطی عبارتند از اهرم بالابرنده، بدنه چرخ خیاطی ، موتور در چرخ خیاطی، پیچ ها ، چرخ دستی و غیره. این اجزا چرخ خیاطی معمولا یا غیر قابل تعویض هستند و یا تعمیر و جایگزینی آنها بسیار دشوار و پر هزینه است. علاوه بر این تعویض این اجزا نیاز به یک تعمیرکار تخصصی دارد. در هنگام خرید چرخ خیاطی باید به کیفیت اجزا غیر قابل تعویض آن توجه ویژه ای داشت. این طبیعی است که هرچه کیفیت این قطعات بیشتر باشد، معمولا قیمت چرخ خیاطی بیشتر خواهد بود.

در مقابل این اجزا چرخ خیاطی ، بخش های دیگری وجود دارند که نه تنها قابل تعمیر و تعویض هستند بلکه هزینه آنها نیز بسیار پایین تر از سایر اجزا است. در این مقاله به برخی از این اجزا مهم و در عین حال ارزان اشاره می کنیم:

سوزن: اصلی ترین بخش و یکی از ارزان ترین اجزا در چرخ خیاطی ،سوزن است. بدون وجود سوزن مناسب دوخت امکان پذیر نخواهد بود. سوزن در چرخ خیاطی دارای یک روزنه در پایین است که نخ از آن عبور می کند. نصب و تعویض سوزن آسان است و تنها نیاز به کمی دقت دارد.

ماکو : ماکو جزئی از چرخ خیاطی است که ماسوره در آن قرار می گیرد. ماکو در زیر صفحه خیاطی جایگذاری می شود.

ماسوره و قرقره: ماسوره و قرقره هر دو تامین کننده نخ هستند. با این تفاوت که ماسوره نخ مورد نیاز برای قسمت زیرین دوخت را فراهم می کند و قرقره نخ بالایی دوخت را تامین می کند.

پدال: پدال که وسیله ای برای کنترل سرعت دوخت است، تنها در برخی از انواع چرخ خیاطی موجود است.

بنابراین توصیه می شود در هنگام خرید چرخ خیاطی به اجزا چرخ خیاطی نیز توجه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :