یکشنبه هفته آینده شهردار انتخاب می‌شود/ترجیح می‌دهم درباره تبرئه شدن مکارم صحبت نکنم

یکشنبه هفته آینده شهردار انتخاب می‌شود/ترجیح می‌دهم درباره تبرئه شدن مکارم صحبت نکنم


محسن هاشمی: یکشنبه هفته آینده شهردار انتخاب می‌شود/ترجیح می‌دهم درباره تبرئه شدن مکارم صحبت نکنم

 محسن هاشمی در حاشیه شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران گفت: در جلسه امروز دو کاندیدای نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند. امروز خوشبختانه دو نفر از بین چهار نفر انتخاب شدند و این دو گزینه جلسات جداگانه با کمیسیون‌های مختلف شورای شهر خواهند داشت و در ادامه یک جلسه هم اندیشی نیز با حضور این دو گزینه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:‌ در نهایت روز بیست و سوم یکشنبه انتخاب شهردار تهران از بین این دو نفر اولین دستور جلسه شورا خواهد بود.

رئیس شورای شهر در رابطه با تعداد آرای این دو گزینه افزود: ما در مورد تعداد آرا صحبت نمی‌کنیم اسامی بر اساس حروف الفبا اعلام شد با این حال رای‌ها محرمانه نیست و می‌توانید از اعضا رایشان را بپرسید اما شخصا نمی‌خواهم رایم را اعلام کنم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به شاخص‌های شهردار اشاره کرد و گفت: ما برای انتخاب دو گزینه سه شاخصه را در نظر گرفتیم اول از همه اینکه گزینه باید کارا بوده، دوم انسجام شورا و شهرداری را حفظ کنند و سوم آنکه نمایندگی بخش اصلاح طلب را داشته و همچنین دولت و نظام نسبت به او نظر منفی نداشته باشند تا بتواند امور را به راحتی پیش ببرد.

هاشمی ادامه داد: یک گزینه از داخل و یک گزینه بیرون از شهرداری انتخاب شد و فرض ما بر این بود که هر هفت گزینه مورد تایید نظام هستند.

رئیس شورا در رابطه با پیشنهاد قبلی شورای شهر که بر مبنای آن نامزدها باید پیش از انتخاب شدن معاونین خود را معرفی کنند ادامه داد: دیروز با 14 رای این شرط که نامزدها باید معاونین را انتخاب کنند حفظ شد.

رئیس شورا در پاسخ به این سوال که برخی از اعضا در مورد انتخاب این دو نفر ابراز شگفتی کرده‌اند گفت: بعید می‌دانم با این حال شاید در مورد یک گزینه دچار شگفتی شده باشند.

هاشمی همچنین در رابطه با حضور نام مکارم در پرونده املاک نجومی افزود: آقای مکارم تبرئه شد و من ترجیح می‌دهم در این مورد صحبت نکنم.

لازم به ذکر است، هاشمی همچنین در ابتدای جلسه از وضعیت بیماری محمدعلی نجفی خبر داد و گفت: نجفی صبح امروز مورد عمل جراحی قرار گرفته و برای ایشان آرزوی بهبودی داریم.

 

 

 

۴۲۴۲

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *