کاور دستگیره یخچال

کاور دستگیره یخچال


برای اینکه دستگیره یخچال کثیف نشود و هم برای زیبایی می توان از کاورهای پارچه ای یا قلاب بافی برای پوشاندن دستگیره استفاده کرد. در پست نمونه های زیبای کاور دستگیره یخچال ،مدلهای قشنگی را برای شما عزیزان قرار دادیم تا ایده بگیرید . درخواستهایی داشتیم برای آموزش دوخت کاور که بسیار ساده است.امروز در خدمت شما هستیم با این آموزش.

وسایل مورد نیاز :

  • پارچه
  • لایی
  • چسب دو طرفه پارچه ای

روش دوخت:

۱) ابتدا باید دور دستگیره و  قد مورد نیاز را اندازه بگیرید .

۲) یک مستطیل با طول و عرضی که مشخص کرده اید بکشید.(روی کاغذ یا پارچه مورد نظر) دستگیره ای که در شکل زیر می بینید،۲۵ تا ۲۷ سانت طول و ۱۳ سانت عرض دارد که ۲ سانت از عرض آن از هر طرف برای چسب در نظر گرفته شده.

۳) الگویی را که تهیه کرده اید روی دو لایه پارچه و یک لایی قرار داده و با در نظر گرفتن جای دوخت ببرید.

دقت کنید عرض دستگیره یخچال هرچقدر بود باید + ۳ کنید برای روی هم قرار گرفتن چسب لبه ها

۴) می توانید لایی را بین دو لایه پارچه قرار دهید و روی آنرا چرخکاری کنید.می توانید دو لایه پارچه را روی هم قرار داده و لایی را زیر آنها قرار دهید و سه طرف کار را از پشت بدوزید و سپس کاور را به رو برگردانده و لبه باز را تو زده و بدوزید.در این صورت نیازی به دوختن نوار به لبه ها نیست.

۵)دور آنرا نوار اریب بدوزید و از چسب دوطرفه پارچه ای برای روی هم قرار گرفتن و چسبیدن لبه ها استفاده کنید.می توانید دور دستگیره را مثل شکل زیر گرد کنید.چسب را می توانید از بالا تا پایین ،کامل بدوزید مثل شکل بالا و یا آنرا به تکه های کوچکتر تقسیم کرده و با فاصله به لبه بدوزید .مثل شکل زیر.

دقت کنید که یک لای نوار چسب باید در سمت روی کاور دوخته شود و نوار دوم در سمت پشت کاور تا وقتی که آنرا دور دستگیره یخچال قرار می دهید ،چسبها روی هم قرار گیرد.

۶) می توانید به جای چسب از دکمه های قابلمه ای پلاستیکی که در بازار موجود است استفاده کنید.

برای تزیین روی دستگیره باید به سلیقه خود از آموزشهایی که در قسمتهای مختلف سایت هنربازار است استفاده کنید .مثلا از گلهای نمدی یا عروسکهای نمدی یا از روبان دوزی و تکه دوزی …

اینهم یک نمونه گل ساده با نمد برای تزیین کاور دستگیره یخچال

اینهم چسب دو طرفه پارچه ای به رنگ سیاه که رنگ سفید آنهم در بازار موجود است.و به شکل متری فروخته می شود به آن چسب اورکتی هم می گویند . محض اطلاع عزیزان.

اینهم یکی دو نمونه ساده از کاور دستگیره یخچال.

استفاده از نوارهای تزیینی برای روی کاور

استفاده از تور و روبان و گلهای ساده پارچه ای و نمدی

ترکیبی از نمد و پارچه و تزیین با انگور نمدی

طریقه بستن کاور به دستگیره یخچال

موفق باشید:)

 

سایت چرخ خیاطی sewingwheel.ir برای راحتی شما بازدید کننده های جدید مطالب رو از سایت honarbazaar.com جمع آوری میکند تا راحت دسترسی به مطالب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *