کار و بار سهامداران خودرویی و قطعه‌سازان سکه شد؛ تحلیل هفتگی بورس

کار و بار سهامداران خودرویی و قطعه‌سازان سکه شد؛ تحلیل هفتگی بورس


تالار شیشه‌ای طی هفته جاری روزهای همراه با رشد را پشت سر گذاشت به گونه اختلاف شاخص کل در ابتدا و انتهای هفته خبر از افزایش ۱۰ هزار و ۱۶۲ واحدی و رسیدن به ایستگاه ۲۲۴ هزار و ۴۷۶ واحدی می‌دهد.

نماد گروه خودرویی دنباله رو بازار هفته‌ای همراه با رشد و افزایش قیمت سهام برخی نمادها را به همراه داشت تا جایی که در روز آخر معاملات صف خرید برای دو نماد خودروسازی اصلی تشکیل شد.

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴ هزار و ۵۱۴ سهم در ابتدای هفته به ۸ هزار و ۸۸ سهم رشد کرد و حجم از ۷۹ میلیون و ۳۸۳ سهم با رشد به ۱۹۵ میلیون و ۷۹۲ سهم رسید.

در ابتدای هفته این با مثبت ۰.۲۴ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به مثبت ۴.۳۳ درصدی رسید.

سهام گروه خودرویی
*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲ هزار و ۲۸۳ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۶۲۵ سهم افزایش یافت و حجم از ۲۵ میلیون و ۲۳۶ سهم با رشد به ۴۴ میلیون ۴۸۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۳.۰۳ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به مثبت ۱.۷۴ درصدی رسید.

سهام گروه خودرویی
*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۵ هزار و ۶۵۷ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۵۳۶ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۲۷ میلیون و ۱۶۳ سهم با روند نزولی به ۱۰۷ میلیون و ۴۴۹ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به مثبت ۱.۹۴ درصدی رسید.

سهام گروه خودرویی
*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۳ هزار و ۶۵۰ سهم در ابتدای هفته به ۶ هزار و ۱۸۹ سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از ۶۱ میلیون و ۲۸۹ سهم با رشد به ۱۴۱ میلیون و ۷۷ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۱.۰۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۳.۸۶ درصدی رسید.

سهام گروه خودرویی
*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از ۳۱۱ واحدی در پایان هفته رشد و به رقم  ۶۷۳ واحدی رسید، همچنین حجم از ۲ میلیون و ۵۹ با رشد به ۸ میلیون و ۴۹۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۱.۲۴ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته با منفی ۰.۱۸ درصدی رسید.

برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین راستا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار بورس اوراق بهادار هفته متعادلی را پشت سر گذاشت و در پایان هفته با انتشار اخباری مربوط به تجدید ارزیابی برخی از نمادهای خودرویی با صف مواجه شدند و در بخش قطعات خودرو نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای رخ داده است.

وی افزود:  در مجموع گروه خودرویی هفته خوبی را پشت سر گذاشتند و برای روزهای آینده باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه تصمیم گیری جدیدی صورت خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: هر دو خودروساز برای خروج از زیان انباشته و بهبود وضعیت صورت مالی خود باید افزایش سرمایه‌ای از محل تجدید ارزیابی بدهند که سبب تشکیل صف خرید برای هر دو خودروساز عمده در روز گذشته شد.

۲۲۶۲۳۱

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *