چه‌کسی بساط منافقین را از کمیته استقبال امام جمع کرد؟

چه‌کسی بساط منافقین را از کمیته استقبال امام جمع کرد؟


چه‌کسی بساط منافقین را از کمیته استقبال امام جمع کرد؟

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – فارس پلاس نوشت:‌در بخشی از خاطرات حجت‌الاسلام و المسلمین ناطق نوری توضیحی در مورد کمیته استقبال از امام و واکنش شهید مطهری به حضور مجاهدین خلق در روز سخنرانی رهبر انقلاب در بهشت زهرا آمده که این خبرگزاری آن را بازنشر داده‌است.

حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری در خاطرات خود پیرامون مراسم استقبال از امام و تریبون‌داری مجاهدین خلق خاطره‌ای جالب از مرحوم شهید مطهری نقل می‌کند. وی می‌نویسد:

در نوفل‌لوشاتو برنامه‌ریزی کرده بودند که مراسم به دست مجاهدین خلق باشد و آن‌ها تریبون‌دار باشند و مادر رضایی‌ها و پدر ناصر صادق و حنیف‌نژاد نیز به امام خیر مقدم بگویند و صحبت کنند. وقتی از این برنامه خبردار شدیم، در تلفن‌خانه مدرسه رفاه، آقای مطهری و کروبی و معادیخواه و انواری و بنده جمع شدیم. همه عصبانی بودیم که اگر فردا این‌ها به بهشت زهرا بیایند و تریبون دست این‌ها بیفتند چه می‌شود؟ آقای کروبی تلفن زد به احمدآقا در پاریس و با احمدآقا با عصبانیت صحبت کرد و نسبت به این کار اعتراض کرد و تلفن را با عصبانیت پرت کرد و قهر کرد. سپس آقای معادیخواه گوشی تلفن را برداشت و با احمدآقا صحبت کرد. ایشان هم عصبانی شد و گوشی را زمین زد. توی این‌ها تنها کسی که عصبانی نمی‌شد بنده بودم. گوشی را برداشتم و یک خرده صحبت کردم که اگر این‌ها بخواهند با آن سوابق و اعلان مواضع داخل زندانشان، اداره‌ی امور رابگیرند، دیگر نمی‌شود جلوی آن‌ها را گرفت.

در همین لحظه، آقای مطهری فرمود: تلفن را به من بده. ایشان تلفن را گرفت و با عصبانیت (علامت عصبانیت مرحوم مطهری حرکت زیاد سر ایشان بود) به احمد آقا گفت: آقای حاج‌احمدآقا این که من می‌گویم ضبط کن و ببر به آقا بده. احمدآقا گویا به ایشان گفته بود ما داریم حرکت می‌کنیم. امام هم راه افتاده و سوار ماشین شده است. مرحوم مطهری گفت: من نمی‌دانم، این جمله را که من می‌گویم به امام بگو. احمد آقا گفت چیست؟ گفت: به امام بگو مطهری می‌گوید اگر فردا شما بیایید و تریبون بهشت زهرا دست مجاهدین خلق باشد، من دیگر با شما کاری نخواهم داشت. تا این جملات را شهید مطهری گفت، حاج احمد آقا جا خورد و ایشان خطاب به مرحوم مطهری گفت: آقا هر کاری شما کردید قبول است. فردا تریبون را خود شما اداره کنید. بعد از این ماجرا تمام بساط مجاهدین خلق را به هم ریختیم و تریبون را از دست آنان گرفتیم و آقای بادامچیان و معادیخواه جزو گردانندگان تریبون شدند و آقای مرتضایی‌فر هم قرار شد شعار بدهد.

منبع: خاطرات حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جلد اول، صفحه 148.

 

29215

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *