پلوسی: ترامپ ارزش استیضاح کردن ندارد

پلوسی: ترامپ ارزش استیضاح کردن نداردنانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست گفت: استیضاح، یک مساله‌ تفرقه‌انداز برای آمریکاست، مگر آنکه در این بین یک موضوع متقاعد کننده، قاطعانه و دو حزبی وجود داشته باشد. به نظر من ما نباید در این راه قدم بگذاریم، چرا که این راه باعث تفرقه در کشورمان می‌شود و ترامپ ارزش‌اش را ندارد.

پلوسی هفته گذشته به روزنامه واشنگتن پست گفته بود که علی‌رغم مخالفت‌اش با استیضاح، باور دارد که ترامپ برای ریاست‌ جمهوری آمریکا مناسب نیست.

وی ادامه داد: آیا ما از لحاظ اخلاقی صحبت می‌کنیم؟ فکری؟ سیاسی؟ ما از چه لحاظ و جنبه‌ای صحبت می‌کنیم؟ ترامپ هیچ یک از تمامی جنبه‌های ذکر شده را ندارد.

پلوسی در رابطه با اظهاراتی که اواخر روز دوشنبه مطرح کرده بود و در جریان آن تلاش برای استیضاح ترامپ را با تلاش برای استیضاح جورج بوش پسر، رییس جمهور سابق آمریکا پس از حمله به عراق مقایسه کرده بود، گفت: در آن زمان آنها از من خواستند تا جورج بوش را به خاطر جنگ عراق استیضاح کنم. در آن زمان به انجام این کار باور نداشتم و در حال حاضر نیز به انجام این کار باور ندارم. استیضاح باعث ایجاد تفرقه در کشورمان می‌شود. مگر آنکه اسناد و مدارک قطعی وجود داشته باشد که متقاعد کننده باشد.

از زمانی که دموکرات‌ها در ماه ژانویه کنترل مجلس نمایندگان را برعهده گرفتند مساله استیضاح باعث ایجاد دودستگی در کنگره شده است و این موضوع در هفته‌های اخیر به دنبال شهادت جنجال‌برانگیز مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ شدت گرفته است.

49310

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *