پلمب ۹۰ منزل و ۶۵۷ اتاق پلاک قرمز در هرندی

پلمب ۹۰ منزل و ۶۵۷ اتاق پلاک قرمز در هرندیسردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در جلسه برنامه‌ریزی در خصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر در محله هرندی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: از روزی که طرح پاکسازی مناطق هرندی و شوش و مولوی آغاز شد، ۱۸۰۰ اکیپ متشکل از ۱۰۰۰ نفر نیروی پلیس آغاز به کار کرد.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: ۹۰۰۰ نفر از معتادان و خرده فروش جمع‌آوری و دستگیر شدند که ۲۲۲۶ خرده فروش توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان این مطلب که تعداد ۶۶۴۹ معتاد متجاهر در منطقه هرندی جمع آوری شد، تصریح کرد: ۱۳۱ نفر از این افراد زن هستند؛ ۲۷ قاچاقچی بزرگ نیز در این مناطق شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی افزود: مقدار ۲۳۷ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف شد و ۱۹۵ منزل که پاتوق معتادان بوده شناسایی شد و ۹۰ منزل و ۶۵۷ اتاق این منازل پلمب شدند و با دستور مقام قضایی آب، برق و گاز این منازل به صورت کامل قطع شد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت اعلام کرد: تعداد ۲۰ منزل پلاک قرمز دیگر در حال بررسی و پلمب شدن هستند و  ۲۱۹ نفر از معتادان از اتباع خارجی و همچنین ۱۴۸ خانواده بی‌بضاعت در این محله وجود دارند که در معرض خطر هستند و با هماهنگی‌های انجام شده با کمیته امداد امام خمینی ره، مقرر شد تا به معیشت این‌ها رسیدگی شود تا بعدها دچار مشکلات این چنینی نشوند.

وی افزود: تعداد ۱۷ مسجد در این محل در حال فعالیت فرهنگی هستند، ۹ کلاس آموزشی توسط معاونت اجتماعی پلیس تهران تشکیل شده است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه تعداد ۱۴ مرکز DIC در این منطقه وجود دارد و از تمام پایتخت برای تهیه قرص به این مراکز مراجعه می‌کنند، خاطرنشان کرد: متمرکز شدن این مراکز در این محل کار ما را مختل کرده است، از بهزیستی درخواست کردیم که این مراکز را در سطح شهر تهران پراکنده کند.

این مقام ارشد پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: همچنین با درخواست از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مقرر شد تا معتادان متجاهری که سنشان کمتر از ۱۸ سال است را رسیدگی کنند چرا که در مجموع ۱۵۰۰ معتاد متجاهر وجود دارد که سازمان بهزیستی تعیین تکلیفشان نکرده است.

۴۷۴۷

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *