پرواز بلند آبی‌ها به سوی قله قهرمانی؟

پرواز بلند آبی‌ها به سوی قله قهرمانی؟عرفان حاج‌بابایی: امید آخرین چیزیست که می میرد. این جمله را استقلالی ها این فصل به بهترین شکل تفسیر کردند و به آن معنا بخشیدند. آن ها در حالی به رتبه سوم جدول رسیده اند و فقط یک برد تا صدر جدول فاصله دارند که تا همین چندوقت پیش حتی خوش بین ترین هواداران استقلال هم فکرش را نمی کردند که تیم شان بتواند در لیگ امسال در قامت یک مدعی ظاهر شود.

همه چیز از همان ابتدای لیگ شروع شد. جایی که استقلال در قامت تیمی که قهرمان جام حذفی شده بود و در لیگ قهرمانان آسیا هم به مرحله یک چهارم نهایی رسیده بود، یکی از اصلی ترین مدعیان قهرمانی لیگ به حساب می آمد اما از بین رفتن آن تیم مدعی و قدرتمند عملا استقلال را به تیمی متوسط تبدیل کرد. تیام،جپاروف،امید ابراهیمی،علی قربانی،امید نورافکن و تعدادی بازیکن دیگر که زمینه ساز موفقیت تیم شفر در فصل قبل بودند، استقلال را ترک کردند و جای آن ها را بازیکنانی گرفتند که چندان در سطح و کلاس استقلال نبودند. همین مسئله باعث شد تا استقلال از حذفی و آسیا کنار برود و در لیگ هم عملکرد متوسطی داشته باشد. استقلال در حالی به هفته های پایانی نیم فصل اول می رسید که مدام در میانه جدول غوطه ور بود و بالاتر از رتبه پنجم را تجربه نکرده بود.

با این حال در هفته های پایانی نیم فصل اول شرایط تغییر کرد. توقف های گاه و بی گاه مدعیان و بردهای پیاپی استقلال که با اتکا به بازیکنان جوان و آینده دار این تیم به دست آمد، یک بار دیگر خون تازه ای به رگ های تیم شفر منتقل کرد. روند نتایج خوب استقلال در آغاز نیم فصل دوم هم ادامه پیدا کرد و این تیم به جز دیدار مقابل تراکتورسازی، تا الان موفق شده باقی حریفانش را شکست دهد و حداکثر امتیازات را کسب کند. اتفاقی که حالا تیم جوان و هجومی شفر را به جمع سه تیم برتر جدول رده بندی رسانده است.

قهرمانی؛سخت اما ممکن

استقلال حالا برای قهرمانی شانس دارد. اتفاقی که تا همین چند هفته پیش امری دور از انتظار بود.حالا اما قضیه متفاوت شده است.در حال حاضر پرسپولیس با 42 امتیاز صدرنشین است و سپاهان با یک بازی کمتر و 41 امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد و بعد از آن ها استقلال با 40 امتیاز سوم است. این یعنی تیم شفر سه امتیاز فقط تا صدر فاصله دارد. البته تیم های تراکتورسازی و پدیده هم نفس به نفس استقلال در جدول پیش می آیند و آن ها هم از شانس خوبی برای قهرمانی برخوردارند.

با این حال برنامه بازی های استقلال در لیگ برتر تا پایان فصل به ترتیبی است که هم می تواند استقلالی ها را خوشبخت کند و هم می تواند آبی ها را برای چندمین سال پیاپی از قهرمانی لیگ دور نگه دارد.

استقلال تا پایان لیگ تقریبا با همه رقبای مستقیمش در راه قهرمانی بازی دارد. از پرسپولیس که 10 فروردین مقابل آبی ها قرار می گیرد تا سپاهان و پدیده که در زمین خود از استقلال پذیرایی می کنند. اتفاقی که اگر با برد استقلال در این سه بازی همراه شود، زمینه ساز قهرمانی آبی ها می شود و اگر هم برد در کار نباشد، بازهم خبری از قهرمانی نخواهد بود.

254 251

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *