وزیر نیرو : در حال حاضر ۵۳۶ پروژه در لرستان در دست اجرا است

وزیر نیرو : در حال حاضر ۵۳۶ پروژه در لرستان در دست اجرا استبه گزارش خبرآنلاین لرستان ، رضا اردکانیان در آیین کلنگ زنی آبرسانی به روستاههای متاثر الیگودرز از کانال قمرود گفت: ۵۳۶ پروژه در حوزه های مختلف آب و برق و انرژی آبفای شهری و روستایی در حال ساخت هستند که برای احداث این پروژه ها ۳۵۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و بطور متوسط پیشرفت کاری طرحها ۶۴ درصد می باشد .

وی افزود: این پیشرفت فیزیکی  باتوجه به شرایط مشابه در سایر استانها ، پیشرفت خوب و قابل ملاحظه ای هست و امیدواریم امکانات عمومی دولت و کشور این اجازه رو به ما بدهد که بتوان به تکمیل این طرحها سرعت بیشتری داده شود.

افتتاح و کلنگ زنی از ۱۳ پروژه

اردکانیان در خصوص طرحهای قابل افتتاح در استان می افزاید: در دو روز اقامتی که در لرستان خواهیم داشت ۱۳ پروژه در شهرهای خرم آباد، بروجرد، پلدختر ، ازنا و کوهدشت  به بهره برداری خواهند رسید و ۵ پروژه نیز در الیگودرز خرم آباد و پلدختر در حوزه آبرسانی های شهری و روستایی ،تصفیه خانه های آب و فاضلاب و پروژه های متععد در بخش برق  و آغاز عملیات ساخت یک سد کلنگ زنی خواهند شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه آبرسانی به روستاهها در جمهوری اسلامی یکی از موضوعات مهم است اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید نیز از سال ۹۲ بطور خاص و ویژه باعتایت مقام معظم رهبری که هر ساله دارند منابعی از صندوق توسعه ملی به این مهم اختصاص پیدا کرده و همکاران ما در همه استانها در شرکتهای آب و فاضلاب روستایی اهتمام لازم را داشتند به نحوی که از سال ۹۲ هر هفته ۳۲ روستا در سطح کشور به شبکه آب سالم وصل می شوند و این کار تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت.

رضا اردکانیان پروژه آبرسانی به روستاههای الیگودرز متاثر از طرح قمرود را مهم دانست و افزود: می بایست زودتر این امکان را فراهم می کردیم تا هموطنان ما در این منطقه از امکانات آب سالم بهره مند می شدند که خداروشکر این فرصت در حال حاضر فراهم شده و با پایان مراحل ساخت حدود ۱۰۰ روستا در فازهای مختلف به این شبکه وصل خواهند شد.

اردکانیان ادامه داد: در فاز نخست این طرح ۱۹ روستای منطقه به شبکه آب شرب وصل می شوند که امیدواریم سال آینده بتوانیم آن را برای مردم به بهره برداری برسانیم همچنین علاوه بر این طرح قمرود ،  ۳۴ روستای دیگر در سطح استان به شبکه آبرسانی وصل شدند و از آب سالم و پایدار بهره مند گردیدند.

وضعیت مطلوب آبرسانی روستایی لرستان

وزیر نیرو در پایان وضعیت آبرسانی روستایی لرستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی کشور با اهتمام ویژه مسئولان استان، نمایندگان مردم در مجلس و عنایت دولتها خوشبختانه آبرسانی به روستاهها در لرستان نسبت به متوسط کشوری در وضعیت بالاتری قرار دارد که در این فرصت جا دارد از همه همکاران و مسئولان استانی و همچنین نمایندگان تشکر و قدردانی نمایم.

46

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *