ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه/ خیزش گردوغبار در خوزستان و ایلام باران بهاری در تهران

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه/ خیزش گردوغبار در خوزستان و ایلام باران بهاری در تهران


ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه/ خیزش گردوغبار در خوزستان و ایلام باران بهاری در تهران

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) در غالب مناطق کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود اظهار کرد: این سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد. همچنین شدت بارش امروز در ایلام، کرمانشاه، لرستان، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، برخی مناطق اصفهان و به تدریج در نیمه غربی کرمان برخی نقاط یزد، برخی مناطق خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.

وی ادامه داد: فردا (جمعه ۲۱ اردیبهشت) همچنان سامانه بارشی در غالب مناطق کشور فعال بوده و عمده فعالیت سامانه در شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش در روز جمعه در ایلام، کرمانشاه، لرستان،‌شمال خوزستان، غرب کردستان، بخش‌هایی از آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق یزد خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه فردا در بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود اظهار کرد: در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) با ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب به کشور ابتدا نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور به جز بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: امروز در نیمه شرقی کشور و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق جنوب شرق و شرق با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود. همچنین در روز جمعه وزش باد شدید در جنوب عراق و خوزستان موجب خیزش گردوخاک در منطقه خواهد شد و برخی مناطق خوزستان و ایلام را متاثر و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در ین مناطق به خصوص در جنوب خوزستان خواهد شد.

وظیفه افزود: امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) خلیج‌فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) خلیج‌فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درمورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد، در بعدازظهر بارش پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۶ و ۱۳ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین تهران در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۳ و ۱۲ درجه سانتی گراد خواهد بود.

 

4141

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *