واکنش موگرینی به تروریست خواندن حزب الله توسط انگلیس

واکنش موگرینی به تروریست خواندن حزب الله توسط انگلیسباسیل قرار است ضیافت شامی نیز برای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار کند.

موگرینی بعد از دیدار با باسیل در پاسخ به سوال خبرنگاران با تاکید دوباره بر موضع اتحادیه اروپا در قبال حزب الله لبنان و رد ضمنی موضع انگلیس علیه این حزب گفت: «موضع انگلیس در قبال حزب الله، مسئله حاکمیتی مربوط به خود آنها است و بر موضع اتحادیه اروپا در قبال حزب الله تاثیری نمی گذارد».

جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس امروز اظهاراتی را علیه حزب الله لبنان مطرح کرده و گفت: «تفاوتی بین شاخه نظامی و سیاسی حزب الله وجود ندارد».

هانت، حزب الله لبنان را به زعم خود به تلاش برای برهم زدن ثبات منطقه متهم کرده و مدعی شد: «ممنوعیت حزب الله حاوی این پیام است که اقدام این حزب در برهم زدن ثبات منطقه قابل قبول نیست».

وزیر خارجه لبنان نیز بعد از پایان دیدارش با موگرینی تاکید کرد: «تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن حزب الله اثر منفی بر لبنان نخواهد داشت زیرا ما به این کار از طرف کشورهای دیگر عادت کرده ایم».

وی افزود: «انگلیس تمایل فراوان خود به روابط دوجانبه را به آگاهی لبنان رسانده است».

باسیل در رد کامل موضع انگلیس و همقطارانش علیه حزب الله تاکید کرد: «اگر همه جهان جمع شوند و بگویند که مقاومت، تروریسم است، این باعث نمی شود که ما لبنانی ها حزب الله را تروریسم بدانیم. تازمانی که خاک (لبنان) در اشغال است، مقاومت از حمایت نهادهای کشور و همه ملت لبنان برخوردار باقی خواهد ماند.»

وی درباره موضع آوارگان در لبنان نیز گفت: «ما درک میکنیم که بازگشت امن و شرافتمندانه آوارگان سوری تنها راه حل است و اتحادیه اروپا در این موضوع به ما کمک خواهد کرد.»

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *