هزینه ۵۰۰ میلیارد دلاری آمریکا برای آشوب در خاورمیانه

هزینه ۵۰۰ میلیارد دلاری آمریکا برای آشوب در خاورمیانه


هزینه ۵۰۰ میلیارد دلاری آمریکا برای آشوب در خاورمیانه

جمعی از خانواده‌‌‌های معظم شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم با حضور در ستاد وزارت دفاع، میهمان امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بودند.

در این نشست که با دعوت وزارت دفاع و در محل دفتر وزیر با حضور معاون منابع انسانی، مدیرکل ایثارگران وزارت دفاع و رئیس سازمان بهشت زهرا(س) برگزار شد، خانواده‌‌‌های معظم شهدا، رودررو با وزیر دفاع به گفت‌‌‌وگو نشسته و ضمن ارائه نظرات و دغدغه‌‌‌های خود، به بیان خاطراتی از شهدا و ایثارگری آنان پرداختند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی گفت: عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی در منطقه به برکت خون شهدا است لذا همه وظیفه داریم از آرمان‌‌‌‌ها و دستاوردهای شهدا به نحو شایسته پاسداری کنیم و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، ایثارگری‌‌‌های آنها را به نسل جدید منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه شهدای عزیز و گرانقدر ایران اسلامی به فوز عظیم و سعادت ابدی رهنمون شدند و پای در مسیر قرب الی الله نهادند و روزی خور خوان پرنعمت الهی هستند، اظهار داشت: شهیدان با فداکاری و ایثار جان با ارزش خود، آثار وجودی ارزشمندی را برای تاریخ به ارمغان آوردند و هر جا شاهد کار بزرگی بوده‌‌‌ایم، بی‌‌‌‌‌تردید به برکت خون شهیدان سرافرازمان بوده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همین زمینه تصریح کرد: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز در واقع با رهبری‌‌‌‌های مدبرانه و حکیمانه حضرت امام (ره) و به برکت خون‌‌‌‌های پاک شهیدان بود که موجب شد شجره طیبه انقلاب اسلامی به درخت تنومندی تبدیل شود که امروز منشاء ظهور و بروز تفکر ناب اسلامی محمدی (ص) در عصر حاضر شده است.

حاتمی با اشاره به مخالفت‌‌‌های نظام استکباری با شکل‌‌‌‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان قسم خورده کشورمان همواره در طول عمر انقلاب اسلامی با شکل‌‌‌گیری، تثبیت و ادامه حیات انقلاب اسلامی مخالف بوده و اوج‌‌‌گیری و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی را برخلاف سیاست‌‌‌های شیطانی خود می‌‌‌دانند و جنگ اقتصادی و اعمال تحریم‌‌های ظالمانه امروز آمریکا و هم پیمانانش با کشورمان در استمرار دشمنی‌‌‌های ۴۰ سال اخیر قابل تحلیل و بررسی است.

وی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال اخیر دشمنان با انواع و اقسام توطئه و دشمنی نظیر تحمیل جنگ تحمیلی که جنگی خانمان‌‌سوز با حمایت‌‌‌های همه‌‌‌جانبه و گسترده بلوک غرب و شرق از رژیم بعثی عراق بر ملت مظلوم ما تحمیل شد درصدد سرنگونی نظام اسلامی برآمدند، ابراز داشت: پس از آن نیز در کنار جنگ تحمیلی از سال ۱۳۶۰ با حمایت از منافقین پلید دست به جنایت‌‌‌های بی‌‌‌شماری زدند که نتیجه این خباثت و شرارت، ۱۷ هزار شهید مظلوم و بی‌‌دفاعی بود که خون پاکشان در پای شجره طیبه انقلاب اسلامی به زمین ریخته شد و امروز در واقع بزرگترین قربانی تروریسم در جهان هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تلاش دشمنان قسم‌‌خورده نظام اسلامی به ویژه ایجاد فاصله بین دولت و ملت را حربه نخ‌‌‌نمای دشمن در طول ۴۰ سال اخیر دانست و بیان کرد: پیش از این نیز دشمن با تلاش گسترده در شرق و جنوب شرق کشور در نظر داشت بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند، اما با شهادت سردار شوشتری و جمعی از مردم بی‌‌‌گناه و مظلوم منطقه، توطئه آنان نقش بر آب شد و وحدت چشمگیر و مثال زدنی بین طوایف آن منطقه ایجاد شد.

حاتمی توطئه بزرگ شکل‌‌گیری تروریسم در منطقه و به آشوب کشاندن کشورهایی نظیر عراق و سوریه را از دیگر توطئه‌‌‌های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: دشمنان به دنبال نهادینه کردن ناامنی و آشوب در منطقه بودند که بحمدالله با هوشیاری و درایت فرمانده معظم کل قوا که پرده از خباثت آنان برداشت و آمادگی و جانفشانی نیروهای محور مقاومت توطئه دشمنان خنثی شد.

وی افزود: یکی از کشورهای منطقه اعتراف کرد برای تحقق نقشه‌‌‌‌‌های خود و کشاندن آشوب به ایران و پشتیبانی از گروه‌‌‌‌های تروریستی در عراق و سوریه، ۱۳۷ میلیارد دلار هزینه کرده است که در همین زمینه آمریکایی‌‌‌‌ها و بقیه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار برای ایجاد ناامنی در منطقه هزینه کرده‌‌اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هدف غایی سردمداران نظام سلطه و استکبار و در راس آنها شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی از ایجاد گروه‌‌‌های تروریستی و جنایتکار را معرفی چهره‌‌‌ای مجعول از اسلام در قامتی توام با خشونت، خون‌‌‌ریزی و افراطی‌‌‌گری برشمرد و عنوان کرد: دشمنان از سوی دیگر برای حفظ امنیت و آرامش رژیم صهیونیستی، به دنبال درگیر ساختن کشورهای منطقه با ناامنی و آشوب و جنگ‌‌‌های داخلی بودند تا این رژیم پلید و جنایتکار بتواند نقشه‌‌های شوم خود را پیاده کند.

حاتمی با بیان اینکه امروز جوانان عزیزمان در خط مقدم مبارزه با تروریسم مردانه ایستادند و به فوز عظیم شهادت نائل شدند، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند شهدا اولیاء الهی هستند و خانواده معظم شهدا نیز جزو اولیای الهی به شمار می‌‌‌‌روند و مجال است با خانواده‌‌‌‌های معظم شهدا را توفیق بزرگی برای خود می‌‌‌دانم و امیدوارم همانگونه که شهیدان ما سربازان واقعی امام زمان (عج) بودند توفیق سربازی و شهادت فی سبیل‌‌‌الله را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کارکنان، مدیران و متخصصان صنعت دفاعی برای حرکت در مسیر نورانی شهدا و تامین امنیت کشورمان از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهند کرد، اظهار داشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توفیق دارد در مسیر نورانی حرکت متعالی خود سه وزیر دفاع شهید و ۱۰۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

2929

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *