میراث جهانی انگور فرصت ارزشمندی برای توسعه ملایر است

میراث جهانی انگور فرصت ارزشمندی برای توسعه ملایر استبه گزارش خبرنگار خبرآنلاین از ملایر ؛ سید سعید شاهرخی، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در شهرستان ملایر برگزار شد با اعلام مطلب فوق افزود: جایگاه و سابقه تاریخی ملایر از گذشته تا امروز به فرهنگ، اخلاق و سخت کوشی شناخته شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه به دنبال توسعه متوازن استان هستیم، خاطرنشان کرد: سند راهبردی وعملیاتی سه ساله براساس ظرفیت های موجود و اسناد بالادستی تهیه شده و اجرای آن در اولویت است.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی که درجنگ اقتصادی قرار داریم، نیازمند مدیریت جهادی و کارشبانه روزی هستیم.

شاهرخی اشتغال و تولید را اولویت اول استان دانست و تاکید کرد: ظرفیت صنعتی شهرستان ملایر باید جدی گرفته شود و بستر لازم را برای حضور سرمایه گذار فراهم کنیم.

وی از مدیران خواست با رسانه ها ارتباط و تعامل داشته باشند و افزود: از ظرفیت خوب رسانه های استان، جهت ارائه گزارش عملکرد استفاده کنید.

استاندار همدان ظرفیت خوب رسانه ها را یک فرصت برای ارتباط با مردم دانست و تصریح کرد: عملکرد دستگاههای اجرایی استان در اجرای سند اطلاع رسانی ارزیابی می شود.

شاهرخی در خصوص هفته منابع طبیعی نیز گفت: برای حفاظت ازمنابع طبیعی باید فرهنگ سازی و همچنین از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده شود.

استاندار همدان قبل از شرکت در شورای برنامه ریزی، از کارخانه بافتسان این شهرستان بازدید و با مدیران و کارکنان این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

مهندس شاهرخی در سفر به شهرستان ملایر با فعالین حوزه صنعت مبل و منبت ملایر نیز دیدار کرد و گفت: صنعت مبل و منبت ملایر یک ظرفیت بزرگ برای توسعه شهرستان وحتی استان است.

وی با بیان اینکه زمان مشخصی برای ثبت جهانی مبل و منبت ملایر اعلام و مقدمات آن فراهم شود، افزود: دستگاههای متولی این موضوع را باجدیت پیگیری کنند.

استاندار همدان در آخر گفت: یک میلیارد تومان برای نمایشگاه مبل و منبت ملایر کمک خواهیم کرد.

46

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *