موضع سه کشور اروپایی درباره آزمایش موشکی کره شمالی

موضع سه کشور اروپایی درباره آزمایش موشکی کره شمالی


نمایندگان این سه کشور که عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد هم هستند، روز سه شنبه در جمع خبرنگاران حاضر شده و در بیانیه ای تصریح کردند: از آزمایش های پی در پی موشک های بالستیک کره شمالی در هفته های گذشته بسیار نگرانیم.

در بیانیه این سه کشور اروپایی آمده است: ما محکوم کردن این شلیک های تحریک آمیز را تکرار می کنیم و آن را نقض قطعنامه های شورای امنیت می دانیم.

سه عضو اروپایی شورای امنیت آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کردند
کره جنوبی دوم شهریور امسال اعلام کرد که کره شمالی دو موشک کوتاه برد را از سواحل شرقی خود به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است.ژاپن هم موضع گیری کرد و شلیک این موشک‌ها را “نقض آشکار” قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نامید.

گفته شده است در یک ماه اخیر، کره شمالی هفت موشک بالستیک با برد کوتاه آزمایش کرده است.

سه کشور اروپایی در حالی آزمایش موشکی کره شمالی را نقض قطعنامه های شورای امنیت می دانند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اگرچه گفته است از این آزمایش ها ناراحت است اما آن ها را نقض توافق میان آمریکا و کره شمالی نمی داند.او بارها تکرار کرده است با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روابط خوبی دارد و این آزمایش ها مشابه آن چیزی است که بقیه کشورها هم انجام می دهند.

ایالات متحده هم در هفته های گذشته یک موشک کروز را آزمایش کرد که روسیه و چین، آن را در شورای امنیت مطرح کردند و اقدام آمریکا را خطری برای ایجاد مسابقه تسلیحاتی جدید دانستند.این اقدام آمریکا پس از خروج از پیمان آی ان اف موسوم به منع موشک های هسته ای میان برد میان واشنگتن و مسکو انجام گرفت.

23231

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *