موحدی کرمانی:در دوران غیبت تمسک به امامت یعنی تمسک به ولایت فقیه/شما مردم نشان دادید اهل کوفه نیستید

موحدی کرمانی:در دوران غیبت تمسک به امامت یعنی تمسک به ولایت فقیه/شما مردم نشان دادید اهل کوفه نیستید


موحدی کرمانی:در دوران غیبت تمسک به امامت یعنی تمسک به ولایت فقیه/شما مردم نشان دادید اهل کوفه نیستید

از آمریکا نترسید هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها: آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز (جمعه 2 شهریورماه) پایتخت اظهار کرد: تقوا دشواری ها و سختی ها را آسان می كند، هركس تقوا داشته باشد خداوند كارهای بد او را تبديل به خوبی می كند.

وی با اشاره به در پیش بودن عید سعید غدیر خم ادامه داد: مسئولان در روز عيد غدير با مردم عقد اخوت ببندند و مشكلات آنها را بشناسند. اگر مردم به ولايت پايبند باشند دشمن هيچ غلطی نمی تواند بكند. در دوران غيبت كه دسترسی به امام معصوم نداريم، تمسك به امامت يعنی تمسك به ولايت فقيه در راس نظام اسلامی.

اهم اظهارات موحدی کرمانی به شرح زیر است:

*نفوذ دشمن بر انقلاب مهم است و فرياد رهبر انقلاب بر سر خطر نفوذ همواره بلند بوده است. نفوذ به دو شكل است، گاهی فرد ظاهر خود را عوض می كند و نوع دوم آن مربوط به نفوذ در تفكر است كه اين نوع در حادثه كربلا نيز رخ داد. چقدر امام خمینی و رهبر انقلاب فرياد زده و می زنند كه از آمريكا نترسيد، زیرا هيچ غلطی نمی تواند بكند. 

*{ با اشاره به مبارزات مردم در سال‌ 57 } شما مردم نشان داديد كه اهل كوفه نيستيد، در آن سال ها مردم صدای مسلسل شاه را می شنيدند، اما بر راه خود استوار بودند؛ زیرا امام فرمودند شاه رفتنی است، چراكه خدا با اين مردم است. رهبر انقلاب هم در سخنان اخير خود تفهيم كردند كه آمريكا نمی تواند با ما بجنگد. 

* رهبری بارها اعلام كردند جنگی رخ نخواهد داد، زيرا آمريكا تلاش می كند هزينه امنيت سازی های خود را بگيرد، امروز ایران هم به بیخ گوش اسرائیل رسیده است. اين كشور نگران امنيت اسرائيل است، زيرا هزاران موشك حماس و حزب الله آماده هستند تا تل‌آویو را با خاك يكسان کنند. كوچك‌ترين حماقتی از سوی آمریکا و اسرائیل، آنها را پشيمان خواهد كرد. قدرت بازدارندگی و موشك های ايران عامل مهمی است كه آنها را از جنگ با ايران باز می دارد.

* ترامپ از هزینه کردن ۷ هزار میلیار دلار در منطقه به شدت ناراحت است چون نتوانسته غلطی کند و هزینه ماندن در کردستان سوریه را از عربستان گرفت و قصد دارد از اعراب هم هزینه امنیتشان در مقابل ایران را نیز بگیرد. 

* { با اشاره به مطرح شدن پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران } رهبر انقلاب مذاكره با آمريكا را در دو جمله خلاصه كردند و فرمودند که آنها امتياز را نقد می گيرند و پس از آن توافق را پاره می كنند.

* آمریکا و غرب همواره به همراه ضد انقلاب‌ها و سلطنت طلبان امیدوار شدند که می‌توانند به نظام اسلامی ضربه بزنند، اما آن‌ها کور خوانده اند، مردم از انقلاب دست برنمی دارند. 

* در رابطه با مسئولان پیشنهادی دارم مبنی بر اینکه امروزه نیاز به یک پل ارتباطی سهل الوصول بین مردم و مسئولان است، لذا سران قوا و ساير مديران نمايندگانی را مشخص كنند تا در زمان و مكان مشخص در بين مردم حضور داشته باشند و مشكلات را جويا شوند، محل ملاقات هم می تواند مساجد باشد تا مردم بدون دغدغه با آنها ارتباط داشته باشند. من استدعاء دارم که مسئولان اگر اين پيشنهاد عملی است، آن را اجرا كنند. مسئولان محترم جواب نامه ها و تلفن ها را بدهيد، چرا كه مردم مشكل دارند،  شما مسئولان نظام عدل علی هستيد.

* مسئولین در دفاتر را نبندند و جواب تلفن‌ها و نامه‌ها را دهند. مردم گرفتار هستند شما مسئولین نظام عدل علی هستید. به درد مردم گوش کنید.

29216

 

 

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *