معرفی برندگان اسکار نود و یکم

معرفی برندگان اسکار نود و یکم


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بامداد دوشنبه به وقت ایران زمان برگزاری نود و یکمین دوره مراسم سینمایی اسکار است. نقطه اوج بازه‌ای که فصل جوایز سینمایی می‌نامند و چشم همه اهالی و علاقه‌مندان سینما در گوشه گوشه جهان به آن دوخته شده است. مراسم امسال با اجرای آهنگی از گروه «کوئین» توسط آدام لمبرت و برایان می، و سپس اهدای جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل به رجینا کینگ آغاز شد. 

آدام لمبرت و برایان می در حال اجرای آهنگی از گروه «کویین»

اسکار نود و یکم و جنجال‌هایش

اسکار نود و یکم به رسم تمامی اسکارهای سال‌های اخیر با جنجال‌های زیاد رو به رو شد که شاید نخستین آن‌ها تصمیم آکادمی برای اهدای اسکار به فیلم مردم‌پسند بود که چندان مورد اقبال قرار نگرفت و در نطفه خفه شد. پس از آن اما پرسر و صداترین ماجرایی که گریبان اسکار را گرفت انتخاب مجری بود. 

در آغاز امر کوین هارت به عنوان مجری اسکار انتخاب شد که گزینه بسیار مناسبی به نظر می‌رسید. این گزینه مناسب البته خیلی زود به دلیل چند توییت قدیمی علیه همجنس‌گراها مجبور به استعفا شد. تا نود و یکمین دوره اسکار بدون مجری برگزار شود. 

این‌ها پایان جنجال‌های اسکار نبود و اندکی پیش از مراسم تصمیم آکادمی برای اهدای ۴ اسکار حین پخش تبلیغات تلویزیونی غوغا به پا کرد. این تصمیم که در آغاز آکادمی بر اجرای آن اصرار داشت با اعتراض بزرگان سینما از مارتین اسکورسیزی تا آلفونسو کوارون روبه‌رو شد. در نهایت آکادمی هم مجبور شد از تصمیم خود صرف‌نظر کند

اسکار مجری ندارد اما شوخی‌های سیاسی دارد

اگر چه نود و یکمین دوره مراسم اسکار بدون مجری برگزار می‌شود اما خالی از شوخی با موضوعات روز دنیا نیست. در آغاز مراسم سه بازیگر زن سرشناس برای اهدای جایزه روی صحنه حاضر شدند و نخستین اشاره سیاسی مراسم توسط یکی از آن‌ها یعنی مایا رودولف صورت گرفت. او مراسم را با این جملات آغاز کرد: «یک یادآوری سریع برای آن‌ها که سردرگم شده‌اند،‌ لازم است بدانید امشب خبری از مجری مراسم نیست. قرار نیست جایزه اسکار بهترین فیلم عامه‌پسند اهدا شود و البته مکزیک هنوز پول ساخت دیوار را پرداخت نکرده است.»

برگزیدگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار

بهترین فیلم

بهترین بازیگر مرد

بهترین بازیگر زن

بهترین کارگردان

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: رجینا کینگ برای بازی در «اگر خیابان بیل حرف می‌زد»

بهترین فیلمنامه (اقتباسی)

بهترین فیلمنامه (ارژینال)

بهترین فیلمبرداری

بهترین طراحی صحنه

بهترین طراحی لباس: فیلم «پلنگ سیاه»

بهترین تدوین

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان

بهترین مستند بلند: فیلم «صعود تک‌نفره» (Free Solo)

بهترین فیلم مستند کوتاه

بهترین انیمیشن

بهترین انیمیشن کوتاه

بهترین فیلم کوتاه

بهترین موسیقی متن

بهترین ترانه

بهترین جلوه‌های ویژه

بهترین چهره‌پردازی: فیلم «معاون» 

بهترین صداگذاری

بهترین صدابرداری

این گزارش همزمان با برگزاری مراسم تکمیل می‌شود….

۲۴۱۲۴۱

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *