مطهری: موارد برداشت از صندوق توسعه به پیشنهاد مجلس بوده است

مطهری: موارد برداشت از صندوق توسعه به پیشنهاد مجلس بوده استشهاب نادری نماینده مردم اورامانات در جلسه علنی عصر امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی، افزود: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح امروز مجلس گفت که رهبر معظم انقلاب اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی را برای آب و گاز روستاییان داده‌اند.
وی ادامه داد: بر این اساس اجازه برداشت برای عشایر داده نشده است، این در حالی است که عشایر قشر ضعیفی هستند و چشمه‌ها خشک شده است و باید به آن‌ها با تانکر آبرسانی شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: سوال ما این است که چرا این مصوبه تنها برای روستاییان گذاشته شده است، در حالی که ما باید در بودجه مشکلات مردم را پیگیری کنیم.
علی مطهری که ریاست جلسه عصر امروز را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار، گفت: موافقت رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی درباره برخی از موارد بنا به پیشنهاد مجلس بوده است.
وی ادامه داد: بنابراین مجلس موارد ضروری را فهرست کرد و ایشان هم با آن موافقت کردند و اینگونه نبوده که ایشان شخصا موارد برداشت از صندوق را مشخص کرده باشند.
مجلس امروز تصویب کرد که از صندوق توسعه ملی در سال آینده مبلغ دو میلیارد و 375 میلیون یورو از منابع ورودی سال 98 این صندوق به صورت تسهیلات ارزی با تضمین دولت برداشت کند.
۱۷۲۱۲

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *