ماهی قرمز را به هیچ عنوان در آب جاری رها نکنید

ماهی قرمز را به هیچ عنوان در آب جاری رها نکنید


ماهی قرمز را به هیچ عنوان در آب جاری رها نکنید

نقی میرزاکریمی درباره رفتار مردم و گردشگران با طبیعت در روز سیزدهم فروردین گفت: ١٣ فروردین روز طبیعت است و نه روز تخریب طبیعت بنابراین باید توجه ویژه‌ای به جنگلها و پارکها داشته باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: شهروندان به هیچ عنوان ماهی قرمز سفره هفت‌سین را در آبهای جاری و آبگیرهای طبیعی رها نکنند؛ رهاسازی اینگونه از آبزیان در استخرهای بسته محیطهای شهری آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کند.

میرزا کریمی گفت: مردم در روز طبیعت در کنار سایر وسایل ضرورى، کیسه زباله همراه برده، زباله‌های خود و اطراف را جمع‌آوری کرده و به سطلهای زباله شهری و روستایی منتقل کنند.

او ادامه داد: شهروندان از غذای آماده استفاده کرده و برای گرم کردن غذا از گازهای پیک‌نیکی و اجاقهای سیار و در صورت نیاز به آتش از زغال آماده استفاده کنند و از روشن کردن آتش در مکانها و محلهایی با گیاهان و درختان سبز یا قابل اشتعال خودداری کرده و قبل از ترک محیط، از خاموش بودن آتش مطمئن شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در توصیه‌ای دیگر تأکید کرد: شهروندان با خودرو وارد رودخانه‌ها نشده و با خودرو گیاهان و طبیعت را تخریب نکنند، از شست‌وشوی خودرو و ظروف با مواد شوینده در رودخانه‌ها و آبهای طبیعی نیز خودداری کنند.

میرزاکریمی با بیان اینکه خانواده‌ها در روز طبیعت از اهمیت حفظ طبیعت و محیط زیست با یکدیگر سخن بگویند، یادآور شد: مردم از ورود به زیستگاه‌های حساس حیات‌وحش و از هرگونه شکار و تیراندازی یا ایجاد صداهای ناهنجار در طبیعت خودداری کرده و مراقب لانه حیوانات وحشی باشند و در صورت مشاهده حیات‌وحش به آنها نزدیک نشده و آسیب نرسانند.

۴۲۲۳۸

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *