مانور بازرسان بهداشت محیط برگزار می‌شود

مانور بازرسان بهداشت محیط برگزار می‌شود


وزارت بهداشت: مانور بازرسان بهداشت محیط برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وبدا، مهندس محسن فرهادی اظهار داشت: فردا شنبه، مانوری با حضور بازرسان بهداشت محیط و همکاری تمام دستگاه های ذیربط برای نظارت بر مراکز حساس به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

وی افزود: این برنامه با مشارکت فعال بازرسان بهداشت محیط در قالب اکیپ های نظارتی ازساعت 15 روز شنبه 26 اسفند ماه آغاز می شود و با حضور 80 تیم سیار بازرسی از 3 دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی با تجهیزات کامل پرتابل سنجش مداخله ای درمحل و 10 تیم سیار ممیزی دفاتر خدمات سلامت برگزار می شود.

مهندس فرهادی گفت: هدف از این برنامه، نمایش تمهیدات اتخاذ شده برای حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با غذا است.

وی بیان داشت: نظارت بر مراکز و اماکن هدف برنامه از جمله هتل‌ها، متل‌ها، مهمان‌پذیرها، مسافرخانه‌ها و اماکن اقامتی، اماکن بین راهی، اماکن تفریحی و پارک‌ها، رستوران‌ها، کترینگ‌ها، مراکز فروش فست فود، اغذیه فروشی‌ها، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها، فروشگاه‌های آجیل و خشکبار، فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی، سرویس‌های بهداشتی عمومی، فرودگاه‌ها، راه آهن، پایانه‌های مسافربری و سرویس‌های حمل و نقل بین شهری و همچنین نمونه برداری‌های هدفمند مواد غذایی در راستای کنترل بهداشت مواد غذایی، نظارت بر آب آشامیدنی، رسیدگی به شکایات مردمی، رتبه‌بندی بهداشتی رستوران‌ها در اولویت است.

وی در پایان گفت: در حاشیه برگزاری این مانور،نمایشگاه فعالیت های بهداشت محیط و دفاتر خدمات سلامت و نمایش تجهیزات پرتابل سنجشی تیم های سیار بهداشت محیط و دستاوردهای سامانه بهداشت 190 نیز برگزار خواهد شد.

234

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *