لایحه سی‌اف‌تی را بررسی و به هیات رییسه دادیم

لایحه سی‌اف‌تی را بررسی و به هیات رییسه دادیم


نائب رئیس کمیسیون امنیت: لایحه سی‌اف‌تی را بررسی و به هیات رییسه دادیم

سیاست > مجلس – ایسنا نوشت:‌ نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش این کمیسیون درباره‌ بررسی‌های صورت گرفته در لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خبر داد.

کمال دهقانی، نماینده مجلس درباره‌ آخرین وضعیت بررسی CFT در کمیسیون امنیت ملی، گفت: با توجه به پایان مهلت دو ماهه بررسی CFT در مجلس شورای اسلامی هفته گذشته این کمیسیون لایحه را بررسی کرد و نتایج آن را به هیات رییسه ارائه کرد.

وی توضیح داد: از آنجا که قبلا این لایحه در کمیسیون بررسی و رای‌گیری شده بود، این بار کمیسیون تنها به بررسی مجدد آن پرداخت و بر نظر قبلی خود تاکید کرد، یعنی بر اضافه شدن شروط هشت‌گانه و وجود اعلامیه تفسیری در این لایحه تاکید کرد و موضوع دیگری به آن اضافه و یا کم نکرد.

دهقانی در پایان گفت که گزارش بررسی مجدد کمیسیون هیات رییسه داده شده است که هیات رییسه باید درباره در دستور قرار گرفتن آن در مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری کند.

۲۰ خردادماه مجلس شورای اسلامی دو ماه بررسی لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را مسکوت گذاشت که کمیسیون امنیت ملی شروط هشت‌گانه‌ای را به انضمام اعلامیه تفسیری مورد نظر وزارت خارجه به آن اضافه کرد. اکنون گزارش کمیسیون به هیات رییسه داده شده است.

29215

 

 

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *