فاصله‌ای بین اصلاح‌طلبان و روحانی وجود نداشته است

فاصله‌ای بین اصلاح‌طلبان و روحانی وجود نداشته است


فاصله‌ای بین اصلاح‌طلبان و روحانی وجود نداشته است

محمّد هاشمی رفسنجانی، عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه روحانی با اصلاح‌طلبان گفت: بنده در این جلسه حضور نداشتم و از محتوای آن نیز اطّلاع ندارم، امّا اینکه اصلاح‌طلبان و رئیس‌جمهور، گلایه‌ای از هم داشته باشند و بنشینند با هم تعامل کنند، بهتر از این است که در رسانه‌ها با هم حرف بزنند.

وی ادامه داد: در کشور ما معمولاً تشکل‌ها یا اشخاصی که دارای موقعیتی هستند، از طریق رسانه‌ها با هم حرف می‌زنند و حرفی که باید بین دو نفر، در سر یک میز گفته شود را به رسانه‌ها می‌کشانند؛ این سازنده نیست و تخریب کننده است.

هاشمی در پاسخ به سؤالی درباره آینده رابطه دولت و اصلاح‌طلبان با توجه به فاصله گرفتن اخیر اصلاح‌طلبان از دولت، گفت: اصلاح‌طلبان یک جریان هستند و ممکن است در این جریان، یک یا دو نفر گلایه‌ای داشته باشند، یا دو نفر همراه باشند و عده‌ای سکوت کنند و… این موضع جریان نیست. موضع جریان را یا باید سخنگو بگوید یا مسئول آن.

عضو سابق حزب کارگزاران گفت: من نشنیده‌ام که رئیس اصلاح‌طلبان یا سخنگوی آنها موضع اصلاح‌طلبان را اعلام کرده باشد و گفته باشد که ما با دولت فاصله داریم. ممکن است دو نفر چنین تحلیلی داشته باشند؛ تحلیل‌شان محترم است ولی موضع جریان نیست.

هاشمی با بیان اینکه من هیچ‌گاه چنین احساسی نداشته‌ام که اصلاح‌طلبان از دولت فاصله داشته باشند، مدعی شد که این نوع مسائل بیشتر کار اصولگراها است و آنها می‌خواهند بین دولت و اصلاح‌طلب‌ها تفرقه ایجاد کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا انتقادات صریح غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران از دولت و نیز نپذیرفتن دعوت رئیس‌جمهور، کار اصول‌گراها است؟ و اینکه آیا می‌شود دعوای حزب اعتدال و توسعه و کارگزاران را کار اصول گرایان دانست؟ گفت: این را باید از خودشان بپرسید. من با اشخاص کاری ندارم و این‌‌ها اشخاص هستند. همانطور که دولت و هیأت‌رئیسه مجلس و بسیاری از جاهای دیگر، سخنگو دارند، مواضع جریان اصلاحات را هم سخنگو آن اعلام می‌کند و شورا و تشکیلاتی که در این زمینه وجود دارد نظر می‌دهند.

خبرنگار فارس از هاشمی پرسید: با توجه به اینکه شما بین اصلاح‌طلبان و دولت روحانی فاصله‌ای نمی‌بینید، آیا آن‌ها حاضر هستند مسئولیت کارنامه دولت را در مسائل اقتصادی به عهده بگیرند؟ وی در پاسخ گفت: این را باید از سخنگوی آن‌ها بپرسید؛ من نمی‌دانم.

رئیس اسبق صدا وسیما افزود: مگر الان وقتی معاون اوّل رئیس‌جمهور که حکم نخست وزیر را دارد، سخنی می‌گوید، می‌شود گفت از دولت جداست؟!

 

29215

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *