طراحی سرقت ۳ میلیارد تومانی توسط کارمند اخراجی شرکت

طراحی سرقت ۳ میلیارد تومانی توسط کارمند اخراجی شرکتسرهنگ کارآگاه احمد نجفی ، در توضیح این خبر گفت : ساعت ۱۶:۳۰ مورخه ۱۵/۰۸/۱۳۹۷ از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت منزل به شیوه تهدید صاحبخانه به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام شد .

با حضور مأموران و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که دو آقا به همراه یک خانم تحت عنوان مأمور وارد خانه ای در منطقه زعفرانیه – خیابان آصف شده ، با تهدید اسلحه اقدام به بستن دست و پای همسر مالباخته کرده و پس از تخریب گاوصندوق داخل خانه اقدام به سرقت طلاجات ، چک های بین بانکی ، وجوهات و ارزهای داخل گاوصندوق به ارزش تقریبی ۳ میلیارد تومان کردند .

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از موضوع سرقت گفت : زمانیکه وارد خانه شدم ، همسرم را با دست و پای بسته شده در حالیکه به همراه دختر ۵ ساله ام در یکی از اتاق های حبس شده بود پیدا کردم ؛ همسرم گفت دو آقا به همراه یک خانم وارد خانه شده و پس از تخریب گاوصندوق اقدام به سرقت محتویات داخل گاوصندوق کردند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت به عنف” منزل و ضمن هماهنگی با شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم مبارزه با سرقت های به عنف ( زورگیری ) قرار گرفت .

همسر مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : حدود ساعت ۱۴:۰۰ مورخه ۱۵/۰۸/۱۳۹۷ دو آقا به همراه یک خانم به عنوان مأمور به درب خانه مراجعه و مدعی شدند که همسر بنده اقدام به پولشویی کرده است ؛ آنها به بهانه بازرسی وارد خانه شده اما به محض ورود ، اسلحه ای را روی سرم گذاشته و مرا به همراه دختر ۵ ساله ام به داخل یکی از اتاق بردند ؛ در آنجا اقدام به بستن دست و پای من کرده و تهدید کردند که در صورت ایجاد سر و صدا و یا درخواست کمک ، برای دخترم  اتفاق بدی خواهد افتاد ؛ از ترس اینکه برای دخترم اتفاقی نیفتد ، مجبور به سکوت شدم ؛  آنها مستقیم سراغ گاوصندوق را گرفتند ؛ کاملا مشخص بود که اطلاعات دقیق و کاملی از همسرم ، محل کارش و … دارند ؛ پس از تخریب درب گاوصندوق کلیه اموال داخل آنرا برداشته و در حالیکه من و دخترم داخل یکی از اتاق محبوس شده بودم ، از خانه خارج شدند .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی به تحقیقات میدانی از محل کار مالباخته در یک شرکت خصوصی فعال در زمینه حسابداری و امور مالی پرداختند ؛ در همان مراحل اولیه تحقیقات از محل شرکت ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که چندین فقره سرقت خرد از قبیل سرقت گوشی تلفن همراه ، سرقت ساعت و … از داخل شرکت شده است که در ادامه ، با بررسی سوابق اعضای شرکت موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت بویژه سرقت منزل به نام علیرضا ( ۳۵ ساله ) شدند که از حدود چهار سال پیش در شرکت مشغول به کار شده و در حال حاضر به عنوان یکی از افراد مورد اعتماد مالباخته به حساب می آید .

کارآگاهان در ادامه اطلاع پیدا کردند که علیرضا یک روز قبل از وقوع سرقت و به بهانه رفتن به شهرستان اقدام به گرفتن مرخصی کرده و پس از آن هیچگونه ارتباطی با شرکت نداشته است .

با شناسایی علیرضا و احتمال ارتباط وی با سرقت منزل صاحب شرکت ، تحقیقات ویژه پلیسی در این خصوص در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد علیرضا با یکی از کارمندان زن سابق شرکت به نام هایده که شهریور ماه از شرکت اخراج شده در ارتباط نزدیک است ؛ در خصوص علت اخراج هایده از شرکت مشخص شد که وی اقدام به ارائه اطلاعات شرکت به سایر شرکت ها و رقبای کاری نموده و صاحب شرکت نیز با اطلاع از این موضوع او را اخراج کرده است .

اقدامات پلیسی در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت تا نهایتا یکی از دوستان “هایده” به نام “منصوره” ( ۴۲ ساله ) مورد شناسایی قرار گرفت ؛ در ادامه شخصی به نام سعید ( ۳۷ ساله ) مورد شناسایی قرار گرفت و مشخص شد از چندی پیش با منصوره آشنا شده است .

تصاویر منصوره و سعید توسط همسر مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت ؛ مخفیگاه منصوره در قنات کوثر شناسایی و در مورخه ۱۳/۱۲/۱۳۹۷ دستگیر شد . با دستگیری منصوره ، مخفیگاه سعید نیز در شهرستان بومهن شناسایی و او نیز در همان روز ( ۱۳/۱۲/۱۳۹۷ ) دستگیر و در بازرسی از مغازه تاسیساتی متعلق به او قسمتی از اموال مسروقه شامل چک های بین بانکی ، لپ تاپ و … کشف شد .

منصوره و سعید که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشتند به مشارکت در سرقت از منزل صاحبخانه اعتراف کرده و عنوان داشتند که علیرضا اطلاعات کامل در خصوص محل زندگی و نگهداری وجوهات نقد و اموال باارزش در خانه ی مالباخته را در اختیار آنها قرار داده است . با اعتراف صریح این دو متهم در خصوص علیرضا ، او نیز در تهران دستگیر و پس از اطلاع از دستگیری سایر همدستان خود به شمرکت در سرقت اعتراف کرد و عنوان داشت که پیشنهاد سرقت توسط هایده به او داده شده است . نهایتا هایده نیز  به عنوان آخرین متهم پرونده در خیابان پیروزی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ کاراگاه احمد نجفی ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به استفاده ی متهمان از اسلحه قلابی در سرقت ، در پایان این خبر گفت : با اعتراف صریح متهمان به مشارکت در سرقت به عنف منزل ، قرار میلیاردی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمان جهت ادامه تحقیقات تکمیلی و کشف اموال مسروقه در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند .

۴۷۴۷

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *