سه عامل مرگ‌آفرین در تصادفات جاده‌ای؛ سبقت، سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی

سه عامل مرگ‌آفرین در تصادفات جاده‌ای؛ سبقت، سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی


سه عامل مرگ‌آفرین در تصادفات جاده‌ای؛ سبقت، سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی

 سردار حسن مومنی در حاشیه بازدید از اقدامات نوروزی پلیس هرمزگان اظهار کرد: در مجموع در کل کشور سه عامل در وقوع تصادفات دخیل هستند که ۸۵ درصد کل تصادفات در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون هماهنگ‌کننده پلیس‌راه ناجا تصریح کرد: اگر هموطنان ما به این سه عامل توجه جدی و مسئولانه داشته باشند قطعاً آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای در کشور به حداقل ممکن خود می‌رسد. در واقع خط قرمز پلیس در طول سال به‌ویژه در ایام تعطیلات نوروز همین سه عامل است که به همه همکاران در سراسر کشور ابلاغ‌شده با جدیت و قاطعیت تمام در این موارد برخورد کنند.

مومنی خاطرنشان کرد: ۳۷ درصد تصادفات نیز واژگونی ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است که به عموم رانندگان و مسافران نوروزی توصیه می‌شود بعد از ۲ ساعت رانندگی حداقل ۱۵ دقیقه استراحت کنند سپس به مسیر خود ادامه دهند.

معاون هماهنگ‌کننده راهور ناجا افزود: متأسفانه بیش از ۵۱ درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی بین ۲۱ تا ۵۰ سال دارند و به هیچ طریق از دست دادن آنان قابل جبران نیست ولی به‌ علت بی‌توجهی و بی‌مبالاتی از بین می‌روند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس مومنی اضافه کرد: در کل کشور با توجه به اینکه ۱۴ درصد تردد بیشتر از سال قبل داشتیم، به یاری خدا و همت خود مردم و مسافران نوروزی ۴ درصد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای را شاهد بودیم.

وی با اشاره به وضعیت جاده‌های استان هرمزگان گفت: در بازدید میدانی که از این استان صورت گرفت، شرایط مطلوبی در جاده‌ها و شهرهای استان هرمزگان حکم‌فرماست و این استان طی چهار سال گذشته در آمار جان‌باختگان ناشی از تصادفات رانندگی، کاهش بسیار خوبی داشته که این امر حاصل تلاش شبانه‌روزی پلیس، مشارکت و همکاری رانندگان بوده است.

 

 

 

۴۲۴۲

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *