سرنوشت قهرمانی پرسپولیس در دستان یحیی!

سرنوشت قهرمانی پرسپولیس در دستان یحیی!


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برای قهرمانی، فقط کافی است پرسپولیس در سه هفته‌ی پایانی لیگ برتر نبازد و دست‌کم یکی از بازی‌هایش را ببرد. البته قرمزها بازی‌های آسانی ندارند و در این سه هفته باید برابر تراکتورسازی در تبریز، ماشین‌سازی در تهران و پارس‌جنوبی در شهر جم بازی کنند اما استقلال راه‌شان را برای رسیدن به جام هموار کرد.

درست است که تیم برانکو نتوانست زودتر از این قهرمانی‌اش را قطعی کند اما در عوض شکست استقلال مقابل پدیده بهترین اتفاق بود برایش و شاید به دلخوری سه‌ساله‌ی پرسپولیسی‌ها از یحیی هم پایان داد. این دلخوری‌شان به لیگ پانزدهم برمی‌گشت که پرسپولیس در رقابت با استقلال خوزستان تفاضل گل کمتری داشت و امیدوار بود که یحیی (سرمربی آن روزهای ذوب‌آهن) در بازی هفته‌ی آخر جام را از این تیم پس بگیرد اما شکست خورد تا آبی‌ها قهرمان شوند.

این بار اما یحیی گل‌محمدی اجازه نداد استقلال قهرمانی پرسپولیس را تهدید کند و با پدیده این تیم را شکست داد. حالا در فاصله‌ی سه هفته مانده به پایان لیگ، قرمزها 5 امتیاز بیشتر از سپاهان و 6 امتیاز بیشتر از استقلال دارند و حتی بازی سخت این هفته در خانه‌ی تراکتورسازی هم نمی‌تواند تهدید بزرگی برای‌شان باشد.

پرسپولیس برای‌ هت‌تریک قهرمانی، از سه بازی آخرش فقط 5 امتیاز می‌خواهد. عددی که البته از میانگین امتیازگیری آن‌ها در این فصل خیلی پایین‌تر است. اگر پرسپولیس با تراکتورسازی و پارس جنوبی مساوی کند و ماشین‌سازی را در ور زشگاه آزادی شکست بدهد، تحت هر شرایطی قهرمان خواهد شد. حتی اگر سپاهان و استقلال همه بازی‌های باقی‌مانده‌شان را ببرند. حال آنکه اگر رقیب اصفهانی امتیاز از دست بدهد، آنوقت 4 امتیاز هم برای قهرمانی تیم برانکو کافی خواهد بود.

تنها موضوعی هم که می‌تواند پرسپولیسی‌ها را تهدید کند، برگزاری دو بازی خارج از خانه است. تراکتورسازی و پارس‌جنوبی دو تیم موفق لیگ برتر در بازی‌های خانگی هستند و اگر فاصله‌ی 5 و 6 امتیازی با تیم‌های دوم و سوم جدول باعث غفلت پرسپولیس شود، شاید همین دو تیم کار دست‌شان بدهند. پرسپولیسی‌ها برای اینکه غافلگیر نشوند، باید نخستین دوره لیگ برتر را به یاد بیاورند که استقلال در سه هفته مانده به پایان فصل، 4 امتیاز از پرسپولیس بیشتر داشت و به لحاظ تفاضل هم اوضاعش بهتر بود اما با یک باخت و یک مساوی، همه چیز را از دست داد و قرمزها قهرمان شدند. پرسپولیس برانکو هم با نتایج این هفته، فاصله چندانی با قهرمانی ندارد اما به شرطی که بدون لغزش، قدم‌های باقی‌مانده را محکم بردارد.

جالب اینکه یحیی گل‌محمدی می‌تواند باز هم در راه قهرمانی به پرسپولیس کمک کند. دو هفته بعد یعنی در هفته بیست و نهم لیگ برتر، سپاهان باید در مشهد مقابل پدیده به میدان برود و اگر در آن بازی امتیاز از دست بدهد، شاید معرفی قهرمان لیگ به هفته پایانی نرسد. هر چند پرسپولیسی‌ها باید از استقلال هم که برای قهرمان شدن به دو شکست تیم برانکو احتیاج دارند، بترسند.

256 43

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *