سال تمام شد، تکلیف کشتی را روشن نکردید

سال تمام شد، تکلیف کشتی را روشن نکردیدکشتی به قول اهالی آن، پیشانی ورزش کشور است. اما پیشانی ورزش کشور این روزها حال خوبی ندارد. از وقتی که خادم رفته، تقریبا 4 ماه می گذرد و در طول این مدت، فدراسیون کشتی با سرپرست اداره شده است. از نظر قانونی، فدراسیون ها تنها سه ماه می توانند با سرپرست اداره شوند و البته این دوره، برای سه ماه دیگر هم قابل تمدید است. از این دوره 6 ماهه، 4 ماه گذشته و گرچه وزارت ورزش هنوز دو ماه دیگر زمان دارد اما هرچه می گذرد، این کشتی کشور است که لطمه می بیند و ضرر می کند.

اینکه قانون اجازه می دهد تا دو ماه دیگر کشتی با سرپرست اداره شود یک بحث است و اینکه به دلیل نامشخص بودن شرایط ریاست این فدراسیون، برنامه های آن بلاتکلیف می ماند هم بحثی دیگر است. طبیعی است که به دلیل مشخص نبودن رئیس فدراسیون، منابع مالی و اسپانسرها ترجیح می دهند فعلا دست نگه دارند تا رئیس مشخص شود و بعد از آن اگر خواستند پا پیش بگذارند.

از طرفی هر روز که می گذرد، این رشته مدال آور و محبوب ایرانی ها، به المپیک نزدیک تر می شود و فرصت خود را برای آماده شدن جهت مدال آوری در المپیک از دست می دهد. رشته ای که همه توقع دارند در المپیک بدرخشد و مدال های رنگارنگ و پرتعداد المپیکی را برای کاروان ایران کسب کند، حالا لحظه های حساسی را از دست می دهد که همه این ها به برنامه ریزی های وزارت ورزش برمی گردد.

بهتر است وزارت ورزش تعلل در مورد ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی را تمام کند تا هرچه زودتر تکلیف این فدراسیون روشن شود.

43 43

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *