روحانی: تا دولت اختیارات بالا نداشته باشد مردم زندگی خوشی نخواهند داشت

روحانی: تا دولت اختیارات بالا نداشته باشد مردم زندگی خوشی نخواهند داشت


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سخنانی در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی با بیان اینکه خوشحالم در هفته دولت از کسانی که خدمت رسانی بهتری به مردم انجام داده‌اند تقدیر کردیم.

اهم سخنان روحانی را به نقل از ایسنا می‌خوانید: 

– ما امروز کشورمان با مشکلاتی مواجه است که از سوی بدخواهان ملت به ما تحمیل شده است.

– هرچند شرایط امروز ما با زمان شهیدان رجایی و باهنر متفاوت است، اما باید به یاد آوریم در شرایطی که دشمن به ما حمله کرده بود و مزدوران و منافقان به جان مردم افتاده بودند و مردم و خدمتگذارانشان را به شهادت می‌رساندند، و علاوه بر این یک فاصله و شکافی هم در میان مسئولان اجرایی، مقننه و قضاییه به وجود آمده بود، با همه این مشکلات در نخستین سال‌های دهه ۶۰ مردم، امام و امت را کنار نگذاشتنند و آن دوران را پشت سر گذاشتیم.

– جنگ فعلی را باید با فتح ملت ایران بر متجاوزان و دشمنان به پایان بریم. شاید اداره کشور امروز با سبک و سیاق سال‌های قبل متفاوت باشد اما حتما باید مدیران ما با ابتکار عمل معضلات را به فرصت تبدیل کنند.

– در شرایط فعلی که مردم ما با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، حتما لازم است با روی گشاده با مردم برخورد کنیم، اما این ممکن نمی شود مگر اینکه خود را خدمت‌گذار مردم بدانیم.

– تا زمانی که خود را رییس بدانم نمی توانم با روی گشاده به مردم بنگرم ما رییس نیستیم ما خدمتگذار مردم هستیم و مردم ما را انتخاب کردند که به آنان خدمت کنیم، هرچه خدمت رسانی ما کمتر باشد مشروعیت ما کمتر می شود. مردم به ما رای ندادند که چند سال رییس باشیم و بعد برویم. مردم این‌همه وقت می‌گذارند و با همه سختی‌ها پای صندوق رای می‌آیند تا با امید بیشتر کسانی را انتخاب کنند که به آنان خدمت کنند.

– امام در زمان جنگ بالاترین قدرت را به دولت داد. ایشان مخصوصا در چهار سال پایانی عمر شریفش بسیار از دولت حمایت کرد و اختیارات فراوانی به آن داد. تا زمانی که اختیارات دولت بالا نباشد و قدرت زیادی نداشته باشد مردم زندگی خوشی نخواهند داشت. البته این معنایش دیکتاتوری و خودرایی نیست، بلکه قدرت داشتن برای رسیدگی به امور مردم و رفع مشکلات و مسائل است.

– بعضی ها انتقاد می‌کنند و نصیحت می‌کنند، اما در قالب آن می‌خواهند نیش بزنند و تخریب کنند. در حالی که اصل نصیحت و انتقاد، همانطور که امیرالمؤمنین می فرماید خالصانه و خالی از فریب است. پس اگر روزی دستگاه نظارتی به جای نظارت دخالت کرد دیگر مدیر نمی تواند کار کند. نظارت را برای این درست نکردیم که مانع و سرعت گیر درست کنیم و دل مدیر را بلرزانیم بلکه برای کمک رسانی به دولت است.

۲۱۷۲۱۷

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *