رئیس انجمن شیمی ایران در دانشگاه سمنان : ارز آوری 15 هزار یورویی مجله شیمی jics

رئیس انجمن شیمی ایران در دانشگاه سمنان : ارز آوری 15 هزار یورویی مجله شیمی jicsبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  سمنان ؛ دکتر مجتبی شمسی پور رئیس انجمن شیمی ایران با بیان این مطلب در آئین افتتاحیه بیست و ششمین کنفرانس شیمی ایران در دانشگاه سمنان افزود : باتوجه به ذخایر عظیم معادن در ایران و وجود فارغ التحصیلان شیمی ، اگر صنعتگران و مسئولان از این جوانان نخبه استفاده کنند از دنیا بی نیاز می شویم .

دکتر شمسی پور بر حفظ نیروهای جوان و نخبه علمی در کشور تاکید کرد و گفت : نباید نیروهای نخبه  و تربیت شده را به راحتی از دست داد چرا که این جوانان منبع عظیم و ثروت برای کشورند و باید از قابلیت های علمی  آنان برای شکوفایی بخشهای مختلف کشور از جمله فرآوری ذخایر عظیم نفت ، معادن و … استفاده کرد .

دکتر شمسی پور با بیان اینکه به همت همین جوانان نخبه نشریات متعدد علمی از سوی انجمن شیمی ایران منتشر می شود که از کیفیت بسیار مطلوبی هم برخوردار است افزود : بسیاری از این نشریات در پایگاه های معتبر علمی نمایه و منتشر می شوند .

رئیس انجمن شیمی ایران گفت : jics نخستین مجله شیمی است که با فروش مقالاتش ارزآوری خوبی برای کشور دارد و فقط پارسال حدود 15 هزار یورو ارزآوری داشته و دلیل آن کیفیت بالای مقالات تولیدی است .

دکتر شمسی پور ضمن قدر دانی از دانشگاه سمنان به عنوان میزبان بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران گفت : از ابتدای سال تا کنون بیش از 10 سمینار در حوزه شیمی در دانشگاه های مختلف کشور برگزار شده است.

46

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *