دوشنبه سامانه جدید بارشی وارد می‌شود

دوشنبه سامانه جدید بارشی وارد می‌شود


تداوم بارش در ایران/ منتظر باشید: دوشنبه سامانه جدید بارشی وارد می‌شود

احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی در دو روز آینده سامانه بارشی همچنان در کشور فعال خواهد بود، در این مدت در شمال غرب، غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس، دامنه‌های مرکزی و غربی البرز، بخش‌هایی از مرکز و به طور ضعیف‌تر در بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: شدت بارش طی امروز (۱۵ اردیبهشت) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود. همچنین فردا ( ۱۶ اردیبهشت) تمرکز بارش‌ها در شمال غرب، غرب و دامنه‌های مرکزی البرز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور می‌شود و به‌تدریج تا اواخر وقت روز سه شنبه (۱۸ اردیبهشت) نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در این مناطق می‌شود.

به گفته وظیفه امروز در شمال شرق و شرق و طی فردا و پس فردا (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت) در شمال شرق و نوار شرقی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق شرقی کشور وقوع پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

وی ادامه داد: در سه روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران در دو روز آینده اظهار کرد: فردا (یکشنبه ۱۶ اردیبهشت) آسمان تهران کمی ابری، همراه با وزش باد، در بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار باران، گاهی رعد و برق و در اواخر وقت وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۵ و ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) کمی ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر افزایش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۸ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

۴۷۴۷

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *