در شرایطی که کشورنیاز به هم‌دلی دارد، پرسش مجلس از رئیس‌جمهور بی‌مورد است

در شرایطی که کشورنیاز به هم‌دلی دارد، پرسش مجلس از رئیس‌جمهور بی‌مورد است


در شرایطی که کشورنیاز به هم‌دلی دارد، پرسش مجلس از رئیس‌جمهور بی‌مورد است

سیاست > مجلس – محمد قمی نماینده پاکدشت در مجلس در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: از مدت‌ها پیش و از سوی تعدادی از نمایندگان اصولگرای مجلس که احتمالاً چند نفری از اصلاح‎طلبان نیز هم‎اکنون آنان را همراهی می‌کنند، سؤالاتی از رئیس ‎جمهوری طرح شده بود.

 اما پس از اینکه چندین مرتبه این سؤال به صحن علنی مجلس راه پیدا نکرد این بار با فشار به هیأت رئیسه مجلس، نمایندگان توانستند تصمیم خود را عملی کنند. اما این تعداد از نمایندگان مسائل کشور را در نظر ندارند. در موقعیت فعلی کشور که هم رهبری از وحدت می‎گویند و هم کشور نیاز به انسجام مسئولان دارد و همه گروه‎ها و شخصیت‎های سیاسی حمایت خود را از رئیس جمهوری اعلام کرده‎اند، موقعیت مناسبی برای طرح سؤال نبود.


از سویی وقتی که نرخ ارز گران شد و تورم هم بالا رفت، طبیعی است که نمایندگان مجلس برای اینکه به مردم بگویند ما هم کاری انجام داده‎ایم، طرح سؤال از رئیس‏ جمهور را امضا کرده‎اند. اما این همکاران باید بدانند که با این کار مشکلی از مشکلات مردم حل نخواهد شد. به هرحال رئیس جمهوری براساس قانون باید در جلسه حضور پیدا کند و پاسخگوی نمایندگان باشد اما آنچه را که باید پاسخ دهد، مسائلی است که  وزیران کابینه باید جوابگو باشند؛ وزیرانی که در نامه نزدیک به 90 نفر از نمایندگان مجلس نام‎شان برای تغییر به رئیس جمهوری داده شد. آن 90 نفر نماینده خواستار تغییر تیم اقتصادی بودند اما چون این اتفاق رخ نداد، آقای روحانی باید راهی بهارستان شود.

23302

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *