دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم نرسید/ مخالفت نمایندگان آبادان

دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم نرسید/ مخالفت نمایندگان آبادان


دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم نرسید/ مخالفت نمایندگان آبادان

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری نمایندگان آبادان، موضوع واگذاری دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم منتفی شد.

عامر کعبی در این باره گفت: در نشستی که به اتفاق جلیل مختار دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس با منصور غلامی وزیر علوم داشتیم؛ مراتب نگرانی و اعتراض خود را در مورد هرگونه واگذاری و انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان اعلام کرده‌ایم.

 وی افزود: طبق قانون، وزارت نفت ملزم به حفظ و تقویت مراکز آموزشی است؛ بنابر این نمایندگان آبادان با تصمیم وزیر نفت مبنی بر واگذاری دانشگاه صنعت به وزارت علوم مخالفت کردند.

 کعبی‌تصریح کرد: همچنین طی مکاتبه با مسئولان وزارت علوم، مصوبه شورای اداری و استخدامی تحت عنوان واگذاری دانشگاه‌های سایر سازمان‌ها به وزارت علوم را مغایر قانون اعلام کرده‌ایم که  وزیر علوم نیز در زیر نامه مذکور پاراف کردند از نظر اینجانب و با توجه به شرایط خاص دانشگاه صنعت نفت از نظر تخصصی و قوانین استخدامی ادامه کار با وضعیت فعلی بلامانع است.

 وی گفت: چندی پیش بخشنامه‌ای به برخی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد که بر اساس آن فعالیت تمامی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه صنعت نفت محدود و به وزارت علوم واگذار شود.

 

29215

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *