دانشجویان پردیس‌های دانشگاهی، تنبل‌ترند؟ – خبرآنلاین

دانشجویان پردیس‌های دانشگاهی، تنبل‌ترند؟ – خبرآنلاینبرخی فارغ التحصیلان خواستار «حذف عنوان پردیس از مدارک دکترای تخصصی» شده‌اند و استدلال خود را یکسان و مشترک بودن کلاس‌های درس و حتی اساتید این دوره‌ها با دوره های روزانه عنوان کرده‌اند.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی سابق وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این باره، اظهارداشت: این نوع درج در مدرک قانون و مطابق مصوبه شورای عالی گسترش است.

وی با ذکر استدلال این روش کار، توضیح داد: در خارج کشور هم روال کار به همین شکل است و البته که کاملا منطقی است؛ برای مثال شاهد بودم که در کشور ژاپن هم وقتی چند دوره مختلف در یک دانشگاه برگزار می‌شد و در هر کدام رشته‌های مشابهی را تدریس می‌کردند، در آخر کار در مدرک نوشته می‌شد که دانشجو از کدام دوره فارغ‌التحصیل شده و مدرک را اخذ کرده است.

شریعتی نیاسر افزود: بنابراین همان طور که دانشگاه‌های محل تحصیل حتی اگر در یک سطح باشند در مدرک تحصیلی درج می‌شوند عنوان دوره‌ها هم باید درج شوند و البته که تفاوتی در نحوه تدریس در دوره‌ها و مدرک آنها نیست.

معاون آموزشی سابق وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوال که دانشجویان پردیس‌ها اعلام می‌کنند که درج عنوان پردیس از اعتبار مدرک آنها کم می‌کند، گفت: این موضوعات تبلیغات است و اثر روانی دارد که چون دانشجو ابتدا بهتر درس نخوانده روزانه قبول نشده است؛ در ادامه همه دانشجویان مراحل تحصیلی یکسانی را می‌گذارنند؛ برای مثال وقتی کسی وارد دانشگاه تهران می‌شود در همه دوره‌ها از اساتید یکسان، سیستم آموزشی و نظام آموزشی یکسان دارد.

64231

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *