داعش سه مایلی نیروهای آمریکایی چه می‌کند؟/هر کشوری یکی به ایران بزند ده تا می‌خورد

داعش سه مایلی نیروهای آمریکایی چه می‌کند؟/هر کشوری یکی به ایران بزند ده تا می‌خورد


شمخانی: داعش سه مایلی نیروهای آمریکایی چه می‌کند؟/هر کشوری یکی به ایران بزند ده تا می‌خورد

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در سی و یکمین محفل انس پیشکستوتان جهاد و شهادت که عصر روز سه‌شنبه برگزار شد در واکنش به اظهارات یک مقام وزارت دفاع آمریکا که گفته است، موشک‌های بالستیک شلیک شده بامداد دوشنبه ایران به سوریه در سه مایلی نظامیان آمریکایی در این کشور فرود آمد گفت: آقای بولتون اعلام کرد که ما را جدی بگیرید، فرمانده نیروی هوافضای سپاه هم شما را جدی گرفت و در سه مایلی شما موشک پیاده کرد. حالا شما بگویید داعش و گروه‌های تروریستی به چه کاری در سه مایلی شما مشغولند؟

وی هم‌چنین تصریح کرد: اشرار آمریکایی و تیم فعلی آمریکا را در حوزه اقتصاد به شکست خواهیم کشاند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: توان و ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در مدیریت تهدیدات سیاسی، دفاعی، امنیتی و اقتصادی و تبدیل آن به فرصت، صاحب سبک و ابتکارات منحصر بفرد است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده دولت امریکا و بسیج مجموعه امکانات و قابلیت های این کشور برای اعمال جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی افزود: نسلی که درانقلاب به بلوغ رسید و در طول ۴۰ سال گذشته پوزه دشمنان را به خاک مذلت مالیده است در معرض فرصتی استثنایی برای تکرار افتخارات مستمر گذشته قرار گرفته است.

شمخانی گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه های گرانقدری هستند که باید در حفظ و استفاده از تجارب آنها بکوشیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حفظ روحیه انقلابی در زمان صلح خاطر نشان کرد: امروز با حضور شرورترین مدیران آمریکایی در راس هیئت حاکمه این کشور باید با روحیه و عزم انقلابی ضمن شکست کاباره داران تازه کار در عرصه سیاست قدرت بلامنازع اسلام و انقلاب را به رخ انها بکشیم.

شمخانی گفت: ترامپ در همه اظهارات خود ایران را به عنوان یک تهدید اعلام کرده است، پس همه ما باید در مقابل این جنگ تمام عیاری که او علیه ما به راه انداخته ارایش جنگی بگیریم.

وی در ادامه به تحریم های امریکا اشاره کرد و گفت: من نمی‌گویم که تحریم بی اثر است اما ظرفیت ملی ما این توانایی را دارد که آن را ناکام سازد.

شمخانی تصریح کرد: ما به دنبال این فرصت بودیم که اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت خارج کنیمو اکنون  شرایط ایده ال برای این مهم پدید امده است.

وی در ادامه گفت: رفتار صدام و ترامپ بر علیه جمهوری اسلامی مشابهت های زیادی با هم دارد و نقطه مشترک ان تهدید و تجاوز همراه با ژست مذاکره است.

شمخانی تصریح کرد: آمریکایی ها تلاش می کنند تا با جنگ اقتصادی و عملیات روانی اقتصاد، امنیت و اقتداری ما در منطقه را با درگیر کردن ظرفیتهای ملی با مخاطره مواجه سازند اما این رویای آشفته که منافقین برای انها تعریف کرده اند هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران گفت: حضور قدرت های منطقه ای و جهانی در کنفرانس امنیتی تهران و اشتراک مساعی با ایران در مهمترین مسایل امنیتی در سطح منطقه و عرصه بین الملل نشان داد کشوری که منزوی شده امریکای گروگان گرفته شده توسط ترامپ است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حساسیت غیر قابل تغییر ایران نسبت به خطوط قرمز خود افزود: بارها اعلام کرده ایم هر گروه و کشوری که از خطوط قرمز ما عبور کند اگر یکی بزند ده تا خواهد خورد. ما صبور هستیم اما هیچ گاه از اصول خود عقب نشینی نمی کنیم.

 شمخانی نفوذ معنوی ایران در منطقه را ناشی از صداقت و روحیه همکاری و برادری دانست و اظهار کرد: ما با مردم عراق، سوریه، لبنان و یمن دست دوستی و برادری دادیم و حمایتمان را بدون هیچ چشم داشتی از انان دریغ نکردیم.

وی خاطرنشان کرد: تفاوت معنی داری میان این رفتار جمهوری اسلامی با اقدامات سوداگرانه امریکا نسبت به برخی کشورهای منطقه که به تعبیر ترامپ گاو شیرده هستند وجود دارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با فریب دانستن پیشنهاد مذاکره از سوی ترامپ افزود: ما در مواجهه با دشمنان مماشات، مصالحه و تسامح نداریم و تا زمانی که دشمن را از منطقه دور نکنیم و سنگرهای اقتصادی را بازسازی نکنیم مذاکره معنا ندارد.

وی در پایان راه عبور از وضعیت امروز را انقلابی ماندن، در کنار مردم و مانند انها زیستن و دوری از تجملات و اشرافی گری عنوان کرد و اظهار داشت: آمریکا جنگ اقتصادی را به عنوان آخرین حربه علیه ما بکار گرفته و معیشت و درمان و رفت و امد و ایمنی مردم  را هدف قرار داده است. باید با روحیه انقلابی مقابل آنها بایستیم و تردیدی نداریم که ترامپ را  همچون دیگر اسلافش شکست خواهیم داد.

 

29215

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *