دادستانی انگلیس شبکه‌ای از برده‌ها را کشف کرد که زندگی آنها از سگ بدتر بود

دادستانی انگلیس شبکه‌ای از برده‌ها را کشف کرد که زندگی آنها از سگ بدتر بود


با وجود پایان دوران برده داری سنتی و قدیمی در اکثر کشورهای جهان، شکل های جدیدی از برده داری در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای غربی ظهور کرده است. امروز شهر بیرمنگام انگلیس با انتشار خبری درباره برده داری در این کشور، در صدر خبرها قرار گرفت. پلیس انگلیس اعلام کرد موفق شده است بزرگترین باند برده داری را در این کشور شناسایی و متلاشی کند. با بازداشت هشت نفر، این شبکه متلاشی شد.

بر اساس اعلام دادستانی انگلیس،​ این شبکه قاچاق و برده داری، ​بیش از چهارصد قربانی را به خدمت گرفته بود و از آنها بهره کشی می کرد. این افراد در ازای دستمزدی بسیار ناچیز به بردگی اجباری مشغول بودند درحالیکه اربابان آنها حدود دو میلیون پوند معادل دو میلیون و پانصد هزار دلار پول به جیب می زدند.

این شبکه قاچاق، قربانیان خود را از میان افراد بی خانمان، مجرمان سابق و معتادان لهستانی انتخاب می کردند و آنها را با وعده های دروغین به انگلیس می کشاندند و به بردگی می گماردند. قربانیان در نهایت به جای بهشت خیالی، خود را در وضع زندگی بسیار کثیفی می دیدند که روزانه کمتر از یک دلار به آنها دستمزد داده می شد که فقط زنده بمانند و نمیرند!

دادستانی انگلیس اعلام کرده است آنها در وضعی زندگی می کردند که حتی سگها نیز در آن شرایط نگهداری نمی شوند.
در این پرونده، سه زن و پنج مرد بازداشت شده اند که همگی اهل هلند هستند و بزرگترین شبکه برده داری و پولشویی انگلیس را تشکیل داده اند. این شبکه تبهکاری به قاچاق انسان و جرائم دیگری از این نوع مشغول بوده است. از قربانیان این شبکه قاچاق در مزارع و مراکز بازیافت و مرغداری های انگلیس بهره کشی می شد و از رده سنی نوجوان تا افراد بیش از شصت سال را در بر می گرفت.

تحقیقات پلیس در این باره ادامه دارد. بررسی های پلیس در ماه های اخیر در انگلیس نشان دهنده گسترده بودن مواردی از این نوع سوءاستفاده و بهره کشی در انگلیس است. قاچاقچیان و اربابان این شبکه، قربانیان خود را تهدید می کردند که اگر به کسی حرفی بزنند کلیه های آنها را از بدنشان خارج می کنند و آنها را می کشند.

64231

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *